У МЗС оприлюднили наслідки російської агресії. Інфографіка

У МЗС оприлюднили наслідки російської агресії. Інфографіка

У МЗС оприлюднили наслідки російської агресії. Інфографіка
Фото: Facebook

Росія за сім років агресії не досягла своєї стратегічної мети щодо України, а навпаки — назавжди втратила її.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у відеозверненні з нагоди 7-их роковин початку збройної агресії Росії проти України.

"Російська агресія не змогла досягнути своєї стратегічної мети. Москва не утримала Україну у сфері свого впливу. Навпаки, назавжди втратила її. Сьогодні Україна продовжує свій розвиток як європейська держава, яка рухається до членства в ЄС і НАТО. Український народ ніколи не питав, не питає і не питатиме ні в кого дозволу обирати власне майбутнє", — сказав Кулеба.

Він зазначив, що світова коаліція на підтримку України дедалі зміцнюється. Про це свідчать санкції проти Росії з боку міжнародних організацій, ЄС, США, Великої Британії, Канади, Японії, Австралії та інших країн.

Які наслідки російської агресії

У МЗС оприлюднили інфографіку, яка демонструє кількість російських військ в Україні, їхнє оснащення, кількість жертв, демографічні зміни тощо.

Так, за даними відомства, за сім років російської агресії загинули понад 13 тисяч людей, зокрема понад 3 тисячі цивільних, десятки тисяч зазнали поранень. Близько півтора мільйона людей вимушено стали внутрішньо переміщеними особами.

У МЗС також заявили, що Росія систематично порушує права людини на тимчасово окупованих територіях. Так, у Криму продовжуються переслідування проукраїнських активістів, викрадення і вбивства.

"Близько сотні людей перебувають за ґратами через безпідставні, політично вмотивовані звинувачення. Тривають цілеспрямовані репресії проти кримськотатарського народу", — констатують у міністерстві.

У зоні бойових дій на Донбасі значних руйнувань зазнали міста й села, інфраструктура та промислові об’єкти. Зазначається, що окупація Росії призводить до руйнування культурної та історичної спадщини, а також до катастрофічних екологічних наслідків як на Донбасі, так і в Криму.

"Україна вимагає від Росії припинити агресію, повернутися в простір міжнародного права та звільнити тимчасово окуповані території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, та частин Донецької та Луганської областей", — йдеться у заяві МЗС.

Також там закликали міжнародну спільноту посилити політичний і санкційний тиск на Росію, щоб змусити її до деокупації захоплених українських територій, звільнення полонених та політичних в’язнів, виконання міжнародних судових рішень.

Що відомо

  • 20 лютого президент Володимир Зеленський провів нараду, на якій, зокрема, обговорили стратегію реінтеграцію окупованих територій.
  • За даними РНБО, президент Володимир Зеленський наказав повернутися до перегляду основних сценаріїв реінтеграції Донбасу, утверджених в грудні 2019 року.
  • За даними Мінреінтеграції, на відновлення Донецької та Луганської області необхідно щонайменше 21 мільярд доларів.
  • Віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков вважає, що безпечна реінтеграція частини окупованих територій Донецької та Луганської областей триватиме 25 років.
На початок