МЗС проситиме Євросоюз про нові санкції через репресії проти кримських татар

МЗС проситиме Євросоюз про нові санкції через репресії проти кримських татар

МЗС проситиме Євросоюз про нові санкції через репресії проти кримських татар
УНІАН

Міністерство закордонних справ планує обговорити на сесії Генеральної асамблеї ООН 23 лютого останню хвилю репресій Росії проти кримських татар та ініціює через це впровадження нових санкцій.

Про це під час брифінгу 19 лютого заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Вчора (18 лютого – ред.) ми вже розпочали підготовку для комунікації з Європейським союзом щодо цього питання. Ще минулого року я закликав Європейський союз застосувати санкційний механізм у відповідь на порушення прав людини в Автономній республіці Крим. І ми будемо послідовно наполягати, що нові санкції мають бути запроваджені саме за такі порушення прав людини", – сказав він.

Кулеба зазначив, що планує підписати документи із відповідним проханням до Євросоюзу вже найближчим часом.

За словами міністра, також на сесії планується обговорити ситуацію на окупованих територіях України.

"Ми готуємося до обговорення на сесії Генасамблеї ООН питання ситуації на тимчасово окупованих територіях України. Це – наш регулярний формат, він відбувається з року в рік, дуже важливий для донесення всьому світу об’єктивної інформації про ситуацію на окупованих територіях, і власне впливу на формування позицій держав щодо цього", – зазначив він.

Кулеба переконаний в тому, що захід закінчиться для України успішно та стане черговою поразкою російської дипломатії на міжнародній арені у її спробах виправдати свою агресивну політику щодо України.

Що відомо

  • Україна планує винести інформацію про незаконні обшуки, затримання та іншу протиправну діяльність Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях на розгляд сесії Генеральної Асамблеї ООН.
  • Верховна рада в цілому підтримала проєкт постанови про звернення парламенту до урядів і парламентів держав світу щодо засудження тимчасової окупації Криму, порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях і про звільнення політичних в'язнів, які є громадянами України.
  • У 2020 році 16 кримських політв'язнів були засуджені до термінів до 19 років позбавлення волі, 424 особи позбавлені права на справедливий суд і 77 - незаконно етаповані за межі окупованого Криму.
  • У ніч на 12 січня на посту ДПС ДІБДР на в'їзді на Керченський міст близько 9 годин незаконно утримувалися окупантами близько 120 кримських татар без гарячого пиття, їжі, при мінусовій температурі.
  • Поліцейські Криму відкрили кримінальне провадження через затримання 120 громадян України на території тимчасово окупованого півострова.
  • Дмитро Кулеба розповів, що МЗС допомагає Міністерству охорони здоров'я організовувати переговори з міжнародними виробниками вакцин від COVID-19.

На початок