Медіапрофспілка засудила заяву кандидата в мери Чернівців щодо місцевих ЗМІ

Медіапрофспілка засудила заяву кандидата в мери Чернівців щодо місцевих ЗМІ

Медіапрофспілка засудила заяву кандидата в мери Чернівців щодо місцевих ЗМІ
. Суспільне Буковина

Чернівецька обласна організація Незалежної медіапрофспілки України засудила висловлювання кандидата у мери Чернівців Романа Клічука щодо місцевих журналістів.

Про це Суспільному сказав голова обласної організації Микола Кобилюк. Заяву оприлюднили на сторінці спілки у Facebook.

10 жовтня кандидат у мери Роман Клічук відмовився від участі у прямому етері програми "Виборчий округ" на телеканалі "Суспільне Буковина". У відеозверненні він заявив, що йому не підходить такий формат програми. Кандидат запропонував провести дебати, які, за його словами, має модерувати "незаангажований ведучий із хорошою репутацією" з центральних каналів. Про це він повідомив в листі Суспільному, а також на своїй сторінці у Facebook.

Чернівецька обласна організація медіапрофспілки вважає такі висловлювання неетичними та закликає кандидатів від упереджених закидів у бік засобів масової інформації області.

Водночас продюсер чернівецької філії Суспільного Максим Волошин написав, що програма "Виборчий округ" не є дебатами, про що завчасно повідомили штаб кандидата.

Раніше від участі в програмі відмовився кандидат у мери від "Слуги народу" Віталій Другановський. Аргументував це тим, що не хоче брати участь в одному етері з кандидатом Володимиром Дідухом-Кобзарем, з яким судиться. Нагадаємо, на парламентських виборах Дідух-Кобзар використовував назву та символіку "Слуги народу", не будучи представником партії. Інший кандидат — Василь Дутчак — не з'явився на етер, попередньо погодившись брати участь.

Що відомо

 • У липні 2019 Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою. У Чернівецькій області затвердили вісім округів для виборів до обласної ради. На округах голосуватимуть від 70 до майже 100 тисяч виборців.
 • Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
 • У мери Чернівців партія "Слуга народу" висуває Віталія Другановського, від "Єдиної Альтернативи" балотуватиметься Роман Клічук, а від "Пропозиції" — Олексій Каспрук. "Європейська Солідарність" висуває Василя Максимюка, а "Народний контроль" — Михайла Яринича. Водночас у мери балотуватиметься ексголова облдержадміністрації Олександр Фищук.
 • "ЄС" та "Демсокира" заявили, що йдуть разом на вибори у Чернівцях.
 • Стало відомо, кого “Єдина Альтернатива” висуває в депутати Чернівецької міської ради.
 • Помічники нардепів та підприємці: кого "Слуга народу" веде на вибори у Чернівецькій області.
 • "Європейська солідарність" на з'їзді партії представила частину кандидатів в депутати.
 • "Народний контроль" представив кандидатів у депутати до Чернівецької міської ради.
 • Стало відомо, кого "Голос" висуває до місцевих рад на Буковині.
 • Партія "Батьківщина" представила кандидатів у депутати до Чернівецької міської ради. В мери Чернівців від партії балотуватиметься Юрій Бурега.
 • Екснардепи з Буковини балотуватимуться від “Партії Чернівчан”.
 • Віталій Михайлішин балотуватиметься від "Команди Михайлішина".

На початок