Перейти до основного змісту
Яка різниця між статусом біженця й тимчасовим захистом, пояснює адвокатка з Чернівців

Яка різниця між статусом біженця й тимчасовим захистом, пояснює адвокатка з Чернівців

Яка різниця між статусом біженця й тимчасовим захистом, пояснює адвокатка з Чернівців
. Люди, які стоять в черзі на Порубному. Фото: Суспільне Чернівці

Українці, які евакуюються через війну, можуть отримати допомогу в інших країнах. Яка різниця між тимчасовим захистом, статусом біженця та які права мають люди, які перетнули кордон, пояснює адвокатка безплатної правової допомоги в Чернівцях Олена Меленюк.

Тимчасовий захист

Українці, які втікають від війни, можуть отримати тимчасовий захист. Цей статус надають автоматично після перетину кордону.

Після цього українці можуть їхати у ту країну ЄС, де їм буде зручніше знайти житло. Наприклад, де у них живуть родичі чи знайомі. Також цей статус дозволяє їм влаштуватись на роботу, користуватись медичними послугами країни, а дітям — відвідувати школу.

Раніше радниця агентства ООН у справах біженців Лідія Кузьменко сказала, що наразі прийнято рішення про тимчасовий захист на рік, з продовженням на 6 місяців, а якщо ситуація не покращиться — до трьох років.

Які категорії підпадають під тимчасовий захист

Громадяни України, які проживали на її території станом на 24 лютого та змушені були залишити свої домівки через вторгнення російських військ. Також члени їхніх сімей.

Статус біженця

Статус біженця застосовують до людей, яких переслідують індивідуально через соціальну, політичну, расову групу. Це тривала і важка процедура, під час якої перевіряють особисті обставини кожної людини, що подає заяву.

Якщо людина подала заяву на статус біженця, йому необхідно перебувати у тій країні, де подала заяву. До того ж коли вони будуть очікувати, вони не зможуть виїхати до іншої країни.

Біженці мають право на житло, медичну допомогу, роботу, навчання, соціально-побутові послуги та укладання шлюбу.

Про правову допомогу ми розповідали у трансляції.

Українцям, які перетинають кордон з ЄС через повномасштабне вторгнення Росії, немає потреби подаватись на статус біженця. Євросоюз ухвалив рішення про надання тимчасового захисту українцям, який набуде чинності після оприлюднення.

Що відомо

  • У Чернівецькій області офіційно поселилися 30 тисяч вимушених переселенців.
  • У Чернівецькій області діє цілодобовий гуманітарний штаб. Там збирають речі для людей, які приїжджають з інших міст.
  • Буковинці можуть приймати у себе людей, які потребують прихистку. Вимог до житла немає. Щоб прийняти у себе людей, потрібно подзвонити у муніципальний контакт-центр: 050 222 15 80.
  • У громадах Чернівецької області приймають людей, які приїхали з інших регіонів. Там облаштували комунальні приміщення.
  • У Чернівцях людям, які тривожаться через війну, безкоштовно надають екстрену психологічну допомогу. Психологи-волонтери допомагають онлайн та очно як вимушеним переселенцям, так і жителям міста.

Читайте також

"Маю "женіха", але не знаю, де він тепер". Історія сім'ї киян, яка з дитиною переїхала до Чернівців

На Буковині 83-річний пенсіонер перерахував на підтримку ЗСУ 100 тисяч гривень та 10 тисяч доларів

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Топ дня

Вибір редакції

На початок