"Маю "женіха", але не знаю, де він тепер". Історія сім'ї киян, яка з дитиною переїхала до Чернівців

Суспільне Буковина

У Чернівецькій області поселились понад одинадцять тисяч людей з інших регіонів. Серед них 1 800 — це діти. Суспільне розповідає історію сім'ї', яка приїхала з Київської області. Вони з дитиною тікали з рідного міста, де йшли бойові дії.

Марічка з батьками та дідусем приїхала до Чернівців з Бучі. Біля їхнього міста розташований Гостомельський аеропорт. Це стратегічний об'єкт — летовище може приймати військові літаки. Його атакували 24 лютого з повітря — приблизно 30 російських літаків та 200 десантників.

Марічка з дідусем у гуртожитку в Чернівцях, де вони тимчасово поселились. Суспільне Буковина

Дідусь Олександр розповідає, що Марічка перша побачила дим над містом. Сама ж дівчинка згадує, що їла печиво, побачила дим і побігла на балкон.

"Тоді я підійшла до мами й розповіла, що в місті димиться. Вона мені спочатку не повірила, а потім сказала: "Це в аеропорту", ― каже дитина.

Олександр ― киянин. Живе за приблизно десять кілометрів від Бучі. Розповідає, о 7:00 донька подзвонила і сказала ― почалась війна. Тоді він поїхав забирати сім'ю.

"Коли сідали в авто, ракета пролетіла над будинком в сторону аеропорту. Бачили початок цього всього", ― розповідає Олександр.

Олександр. Суспільне Буковина

Батьки Марічки працюєть у IT-компанії. Один з офісів розташований у Чернівцях. Там вони провели першу ніч. Олександр каже, що у черзі на блок-пості перед містом перебували п'ять годин.

Згодом сім'я дізналась, що можна переїхати у гуртожиток. Зараз там живуть у кімнаті. Олександр каже, їх годують, студенти допомагають з облаштуванням. Шестирічна Марічка показує, що привезла з Бучі ― ляльку та свою колекцію іграшкових перснів.

Суспільне Буковина

Дівчинка розповідає, що у Чернівцях має нову подругу, а в Бучі у неї залишився "женіх". Його звуть Стас і вона бачила його у підвалі.

"Я сама не знаю, куди він поїхав. Можливо, там в підвалі залишився", ― каже Марічка.

Батьки дівчинки працюють в офісі своєї компанії. Марічка сказала бабусі, що якщо "Жирафа" не буде ― вона додому не поїде.

"Жираф", про який згадує дитина, це розважальний центр. Там Марічка святкувала день народження. За повідомленням рятувальників, 27 лютого центр горів.

Сім'я не мала плану, куди їхати. Знали, що поїдуть на захід України. Коли сідали в авто ― будинок обстрілювали.

Читайте також

На Буковину з інших регіонів приїхали одинадцять тисяч людей, серед них — майже дві тисячі дітей

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини