Українцям за кордоном немає потреби подаватись на статус біженця — ООН

Українцям за кордоном немає потреби подаватись на статус біженця — ООН

Українцям за кордоном немає потреби подаватись на статус біженця — ООН
Українські біженці прямують у Польщу. Фото: Associated Press

Українцям, які перетинають кордон з ЄС через повномасштабне вторгнення Росії, немає потреби подаватись на статус біженця. Євросоюз ухвалив рішення про надання тимчасового захисту українцям, який набуде чинності після оприлюднення.

По це в марафоні на UA:Перший сказала радниця агентства ООН у справах біженців Лідія Кузьменко.

За її словами, статус біженця застосовують до людей, яких переслідують індивідуально через соціальну, політичну, расову групу. Це тривала і важка процедура, під час якої перевіряють особисті обставини кожної людини, що подає заяву.

Українцям, які втікають від війни, пропонують тимчасовий захист, який можливий без статусу біженця. Це дозволяє їм влаштуватись на роботу, користуватись медичними послугами країни, а дітям — відвідувати школу.

За словами Кузьменко, було прийнято рішення про тимчасовий захист на рік, з продовженням на 6 місяців, а якщо ситуація не покращиться — до трьох років.

Що відомо

  • Рада ЄС 4 березня одноголосно підтримала рішення ввести систему тимчасового захисту для українських біженців, що рятуються від війни, яка розв’язана Росією проти України. Це включає дозвіл на проживання, доступ до ринку праці, до житла, до медичної допомоги, а також до освіти для дітей.
  • З України виїхали вже понад 1,3 мільйона біженців — ООН.
  • 3 березня Володимир Зеленський провів інтерв’ю з іноземними ЗМІ. Під час нього він заявив, що агресія Росії не обмежиться Україною, закликав запровадити в українському небі безполітну зону, а також передати ВПС України військові літаки.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не вводитиме літаки чи війська на територію України.
  • Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День дванадцятий. Онлайн

На початок