У ДПС в Чернігівській області втретє за пів року змінили керівника: що обіцяє нова очільниця управління

У ДПС в Чернігівській області втретє за пів року змінили керівника: що обіцяє нова очільниця управління

Нова очільниця ГУ ДПС в Чернігівській області Тетяна Рубан
Нова очільниця ГУ ДПС в Чернігівській області Тетяна Рубан. Суспільне Чернігів

У Головному управлінні Державної податкової служби у Чернігівській області призначили нову очільницю. З 23 травня цього року обов’язки начальниці виконує чернігівка Тетяна Рубан, яка раніше працювала заступницею начальника обласної податкової служби.

Про це вона розповіла під час розширеного засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

"Всі проблемні питання, які накопичились у бізнесу, вони за один день не вирішаться. Найперше, що я бачу, це блокування податкових накладних, віднесення платників до ризикової категорії, фіскалізація, касові апарати. Це проблемні питання, які потребують оперативного вирішення", — розповіла Рубан.

За її словами, на базі головного управління ДПС в області вже створені робочі групи з розв'язання цих питань.

Рубан каже, що першими кроками на новій посаді буде розширення вищезгаданих робочих груп з розв'язання проблемних питань, а також кадрові зміни в обласному управлінні.

Про проблеми бізнесу та підсумки координаційної ради казав і начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус у своєму Telegram-каналі.

Начальник Чернігівської ОВА Чаус про проблеми бізнесу в області
В'ячеслав Чаус. ФОТО: Суспільне Чернігів
"До слова, ще нещодавно чимало скарг було щодо діяльності податкової. Питання з блокуванням накладних теж досі актуальне. Але, сподіваюся, що зі зміною керівництва цього органу, зміниться і його політика. Принаймні у цьому запевняє нинішня очільниця головного управлінням ДПС в області Тетяна Рубан".

Президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов, у коментарі Суспільному розповідав, що проблема блокування податкових накладних виникла ще восени 2023 року.

Що обіцяє нова очільниця ДПС в Чернігівській області, де втретє за пів року змінили керівника
Костянтин Іванов. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ми зіткнулися з ситуацією, коли є позаправові, позазаконні вимоги від податкової. Коли є і було позазаконне блокування податкових накладних, а це, власне, велика шкода для будь-якого підприємства, оскільки це обігові кошти, обіговий капітал, кров економіки. І ми, власне, звернулися до всіх: від Президента України, Кабінету міністрів, Державної податкової служби України, до Мінекономіки, до голови профільного парламентського комітету Данила Гетманцева, начальника ОВА, просто до всіх".

Зі слів Іванова, на зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським 5 квітня, їхніми вимогами щодо тиску на бізнес були:

  • припинення практики конфіскаційних дій, позаправових дій податківців, які діють на засадах своїх інструкцій, своїх правил, які встановлені між платниками податків і податковою.
  • зміна керівника податкової на Чернігівщині.

Нагадаємо, що до Тетяни Рубан протягом чотирьох місяців посаду очільника обласної податкової служби займав Юрій Твердохліб. Тепер його призначили заступником Тетяни Рубан. Він змінив на посаді Людмилу Слотюк, у якої у червні 2023 року ДБР проводило обшуки у межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного збагачення чиновниці (ч. 1 ст. 368-5 КК України). Згідно з інформацією аналітичної платформи YouControl, Людмила Слотюк продовжувала очолювати відомство до 25 січня 2024 року.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок