Російського командира засудили до довічного ув'язнення за вбивство військового ЗСУ та катування жителів Лукашівки

Російського командира засудили до довічного ув'язнення за вбивство військового ЗСУ та катування жителів Лукашівки

Російський командир, якого засудили до довічного ув'язнення 6 травня
Російський командир, якого засудили до довічного ув'язнення. Чернігівська обласна прокуратура

На Чернігівщині російського командира, який розстріляв військовослужбовця Збройних сил України та катував цивільних людей під час окупації села Лукашівка, засудили до довічного ув'язнення заочно. Наразі вирок набрав законної сили.

Про це повідомляє Чернігівська обласна прокуратура на своїй сторінці у Facebook.

"Апеляційним судом відмовлено в задоволенні апеляційної скарги сторони захисту та залишено без змін вирок Чернігівського районного суду, яким командира батальйону 74 окремої гвардійської мотострілецької бригади ЗС РФ визнано винним у порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством. Його засуджено до довічного позбавлення волі", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо слідство встановило, що 9 березня 2022 року батальйон під командуванням майора російської армії зайняв село Лукашівка Чернігівського району. Наступного дня під час обшуків будинків жителів села росіяни виявили військовослужбовця Збройних Сил України. Також вони незаконно затримали двох місцевих чоловіків та неповнолітнього хлопця.

"При цьому обвинувачений розумів, що захисник України вибув зі строю, припинив брати участь у воєнних діях та мав право на захист як військовополонений, який потрапив під владу супротивної сторони. Не дивлячись на це, він розстріляв потерпілого з автоматичної зброї під час допиту", — пишуть в прокуратурі.

Одразу після цього російський майор катував двох чоловіків та неповнолітнього, погрожував їм вбивством, завдавав ударів, а також імітував їх страту, стріляючи з автомата над головами.

Пізніше, 10 березня 2022 року, командир батальйону з іншим військовим на подвір’ї місцевого жителя катували його, імітуючи розстріл.

"Таке жорстоке поводження з цивільним населенням та військовополоненими заборонено міжнародним гуманітарним правом і є порушенням законів та звичаїв війни".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок