Справа підриву банку в Чернігові: двом підозрюваним обрали запобіжний захід

Справа підриву банку в Чернігові: двом підозрюваним обрали запобіжний захід

60 діб тримання під вартою з можливістю внесення застави у понад 7,5 мільйонів гривень за кожного. Такий запобіжний захід обрали в Новозаводському районному суді міста Чернігова двом підозрюваним у справі підриву банку. Обидва вину у суді заперечували. Один з них заборонив знімати його під час обрання запобіжного заходу. Чоловіки родом з Миколаївської і Запорізької областей. В Чернігові квартири орендували, за словами одного з підозрюваних, він планував тут жити з родиною.

Один із двох підозрюваних у вибуху в банку, якому інкримінують спробу викрасти понад 5,5 мільйонів гривень з комірок громадян звинувачення заперечує.

"Я нічого не вчиняв, я нічого не робив, моя єдина помилка, що я хотів переїхати жити в Чернігів разом зі своєю дружиною".
Справа підриву банку в Чернігові: двом підозрюваним обрали запобіжний захід
Підозрюваний у справі підриву банку у Чернігові. Суспільне Чернігів

Підозрюваному 40 років, він родом з Миколаївської області. У Чернігові разом з родиною орендував квартиру. За словами слідчого Максима Драгуна, підозрюваний разом зі спільником готувалися до крадіжки впродовж кількох місяців. За цей час чоловіки зібрали інформацію про розташування сховища, камер відеоспостереження банку, протипожежної сигналізації і шляхи проникнення до сховища.

"Викопали та укріпили під землею з території дитячого навчального закладу «Барвінок» і до підвалу житлового будинку за адресою Івана Мазепи. І за допомогою ручних ударних інструментів зробили отвір у стіні у приміщення сховища АТ «Південний»".
Справа підриву банку в Чернігові: двом підозрюваним обрали запобіжний захід
Слідчий Максим Драгун. Суспільне Чернігів

Нагадаємо, 6 травня близько четвертої години ранку у приміщенні банку на вулиці Івана Мазепи у Чернігові стався вибух, внаслідок якого було пошкодило будівлю та автівки, що були припарковані поруч. Люди не постраждали.

"Проникли на дах будівлі банку, після — через вентиляційний канал наповнили приміщення банку паливно-мастильними матеріалами та підпалили через вентиляційні шафи безпосередньо горючий матеріал. Чим одночасно здійснили підпал по всій поверхні з подальшим вибухом. Після того як зайнявся банк і стався вибух близько четвертої години ранку (підозрювані, — ред.) достовірно знаючи, що в країні діє воєнний стан проникли через тунель і зроблений отвір у підлозі приміщення банку та шляхом здійснення зламу комірок здійснили пошук речей", — каже слідчий Максим Драгун.

На місці вибуху правоохоронці знайшли рюкзак чорного кольору, який віддали на експертизу, де встановили, що він належить одному з підозрюваних.

"Знайдено клітини з ядрами і встановлено ДНК профіль невідомої особи чоловічої статі. Провели порівняльну генетичну експертизу і підтвердили, що ДНК співпадає", — говорить слідчий.

Справа підриву банку в Чернігові: двом підозрюваним обрали запобіжний захід
Документ з камер відеоспостереження. Суспільне Чернігів

Паралельно запобіжний захід обирали й іншому підозрюваному, який родом із Запоріжжя. За словами прокурора Андрія Авраменка, генетичні експертизи є одними з ключових доказів і доводять те, що підозрювані були на місці вибуху. Є ще низка доказів, зокрема, залишки слідів взуття.

"Було проаналізовано рух транспортних засобів, які перебувають у користуванні саме (підозрюваних, — ред.) Також була проведена аналітична робота стосовно їх мобільних з’єднань, в результаті чого знайшло своє підтвердження, що перебування (підозрюваних, — ред.) в місті Чернігові саме в період підготовки до вчинення цих злочинів, які їм інкримінуються на даний час. І саме також під час вчинення даного злочину".
Справа підриву банку в Чернігові: двом підозрюваним обрали запобіжний захід
Прокурор Андрій Авраменко. Суспільне Чернігів

"Встановлені свідки – це власники квартир, які безпосередньо здавали квартири під винайм (підозрюваним, — ред).

За словами прокурора, підозрюваного треба тримати під вартою.

"(Підозрюваний, — ред.) неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності. На даний час розглядається Ленінським районним судом Запорізької області кримінальне провадження за обвинуваченням. Може здійснювати іншим чином вплив на інших осіб, які можуть надати йому хибне алібі щодо неперебування в місті Чернігові в період підготовки та вчинення цього злочину".
Справа підриву банку в Чернігові: двом підозрюваним обрали запобіжний захід
Суддя зачитує рішення. Суспільне Чернігів

Як альтернативу, прокурор пропонував заставу 7,5 мільйонів гривень. Адвокат Костянтин Сапон сказав, що в матеріалах справи немає прямих доказів причетності його підзахисного до злочину, і просив цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета або зменшити заставу у понад 30 разів. Ризики, вказані прокурором, вважає необґрунтованими.

"Те, що на момент початку бойових дій фактично на всій території України він перебував у СІЗО, але після цього повернувся і не переховувався від органів досудового слідства та суду, навпаки, свідчить про те, що такого наміру і реальних дій він не буде вчиняти", — каже Костянтин Сапон.
Справа підриву банку в Чернігові: двом підозрюваним обрали запобіжний захід
Адвокат Костянтин Сапон. Суспільне Чернігів

Підозрюваний заборонив його знімати. Сказав, що не погоджується з підозрою, його вина не доведена, до підриву банку він ніякого стосунку не має. Також додав, що у нього немає судимостей, а генетичні зразки у нього відібрали незаконно.

Зрештою, обох підозрюваних відправили до СІЗО та призначили по 7,5 млн грн застави.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок