Затриманий у справі Кодовбецького голова ВЛК Чернігівської області Віктор Лугін: яке рішення ухвалив суд

Затриманий у справі Кодовбецького голова ВЛК Чернігівської області Віктор Лугін: яке рішення ухвалив суд

Затриманий у справі зі схеми ухилення від мобілізації голова ВЛК Чернігівської області Віктор Лугін залишиться під вартою до 12 липня. Таке рішення ухвалив Чернігівський апеляційний суд. Підозрюваний, який вже понад місяць перебуває в СІЗО, просив змінити йому запобіжний захід.

Віктора Лугіна підозрюють в участі та реалізації схеми з ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Коштувало це, за повідомленням пресслужби СБУ — 5000 доларів. Організатором схеми там називають попередника Лугіна Ігоря Кодовбецького. У лютому правоохоронці провели обшук в його помешканні й вилучили майже мільйон доларів США готівкою.

Лугін мав контролювати дії лікарів, які проводили медогляд чоловіків, повідомив слідчий у суді.

"Лугін давав вказівку знищити або приховати 300 доларів, які були передані саме за сприяння і підтвердження вказаного діагнозу. Оскільки, обласна комісія повинна підтвердити або спростувати діагноз міської лікарні", — сказав слідчий Роман Пирко.
Затриманий у справі схем ухилення від мобілізації голова ВЛК Чернігівської області Віктор Лугін
Слідчий Роман Пирко. Суспільне Чернігів

Віктора Лугіна, як співучасника затримали у квітні 2024 року. У справі є ще двоє підозрюваних, але до них запобіжні заходи не застосовуються. Тож адвокат підозрюваного бачить в цьому підставу для звільнення Лугіна з-під варти.

Віктор Лугін повідомив: на записах правоохоронців, які є доказами у справі, голоси фігурантів справи змінені. Також розповів він: займався систематизацією документів і передавав їх далі на розгляд вже столичної комісії, яка остаточно вирішувала питання непридатності призовників. Тож учасником злочинної групи себе не вважає.

На думку прокурора Олександра Матвієнка, зміна запобіжного заходу може завадити розслідуванню.

"Це не значить, що підозрюваний не буде спілкуватись з іншими членами лікарської комісії, з медичними працівниками цивільних медичних закладів, які, в тому числі фігурують в рамках цього кримінального провадження", — сказав прокурор Олександр Матвієнко.
Затриманий у справі схем ухилення від мобілізації голова ВЛК Чернігівської області Віктор Лугін
Прокурор Олександр Матвієнко. Суспільне Чернігів

Для проведення всіх необхідних слідчих дій, прокурор клопотатиме про тримання Лугіна під вартою ще протягом п'яти місяців.

Що відомо про Віктора Лугіна

Згідно з його деклараціями, до цього він працював на посадах старшого офіцера військово-медичної служби в одній з військових частин та начальника медичного пункту 5-го окремого полку зв'язку.

У декларації за 2023 рік він вказав, що володіє 20 000 м2 у селі Ловинь Ріпкинської громади. Також він отримав за рік 556 762 гривень зарплатні в обласному ТЦК та СП.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок