Чернігівський суд припинив розгляд справи про оспорювання материнства Валентини Підвербної: що відомо

Чернігівський суд припинив розгляд справи про оспорювання материнства Валентини Підвербної: що відомо

Чернігівський суд припинив розгляд справи про оспорювання материнства Валентини Підвербної: що відомо
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Оксана Спектор, яка у 2021 році звернулись до Новозаводського суду Чернігова, щоб оспорити материнство найстаршої матері України Валентини Підвербної, попросила суд залишити її позов без розгляду. Суд задовольнив її заяву.

Оксана Спектор – українка, яка останні роки проживає за кордоном. В коментарі виданню УНІАН її адвокат Сергій Вольфовський говорив, що його клієнтка мала підозру, що її яйцеклітини, які вона здала на зберігання до клініки репродуктивної медицини, заклад незаконно використав для запліднення Валентини Підвербної.

"Моя клієнтка на початку 2021 року переглядала програму про дитину найстаршої матері України і помітила разючу схожість дівчинки з її донькою та іншими родичами. Крім цього, спільними виявилися і проблеми зі здоров’ям, про що говорилося в програмі", пояснював Вольфовський.
Адвокат Сергій Вольфовський
Адвокат — Сергій Вольфовський. ФОТО: Сайт новин 0462.ua

У липні 2022 року Оксана Спектр подала цивільних позов до Новозаводського суду, в якому просила визнати її матір’ю Анни Підвербної та вказати її ім’я у графі "матір" актового запису про народження дитини. Сергій Вольфовський тоді коментував, що позивачка проситиме призначити проведення ДНК-експертизи, аби підтвердити чи спростувати її підозри.

В рамках судового провадження ДНК-експертизу не проводили. Однак 23 березня 2023 року Оксана Спектор надіслала до суду заяву про залишення її позову без розгляду. Суд її задовольнив.

У коментарі Суспільному Сергій Вольфовський повідомив, що не має права розголошувати причини, з яких Оксана Спектор вирішила припинити розгляд справи. З його слів, він не володіє інформацією щодо того, чи проводили ДНК-експертизу поза судовим провадженням, а відповідно, і про її можливі результати.

"Чому вона так вирішила, я відмовлюся від коментаря, оскільки отримав пряму заборону на подібні відповіді від особисто клієнтки. У мене немає жодного висновку про призначення або проведення даної експертизи. Чи робилася, чи не робилася, я ж необов’язково можу усі експертизи проконтролювати. У мене нема такої експертизи і інформації про її проведення", — каже адвокат.

Суспільне намагалося зв’язатися із Оксаною Спектор у соціальних мережах, на час публікації матеріалу відповіді не отримали.

Нагадаємо, чернігівка Валентина Підвербна стала матір’ю у віці 65 років. У лютому 2011 року, завдяки процедурі штучного запліднення, вона народила доньку Анну. Спочатку жінка була не проти спілкуватися з пресою, пізніше стала уникати будь-яких коментарів.

Місяць тому, 25 квітня, виконком Чернігівської міської ради прийняв рішення терміново відібрати дитину у Підвербної. Причиною став допис дівчинки у соціальній мережі, де вона скаржилася, що мати над нею знущається фізично та психологічно. Дівчинку відправили до дитячої лікарні на обстеження, побоїв чи серйозних фізичних розладів в неї не виявили.

Нині у Новозаводському районному суді Чернігова слухають одразу три справи проти Підвербної: за неналежне виконання батьківських обов'язків, вчинення домашнього насильства та про відібрання у неї дитини.

Це не вперше Валентину Підвербну судять за подібні адмінправопорушення. Того року за заявою третьої особи представники ювенальної поліції склали на неї два адмінпротоколи: за невиконання батьківських обов’язків та психологічне насильство. Суд закрив обидві справи за відсутністю складу злочину.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок