У Черкасах шукають родини для котів, евакуйованих із Покровського напрямку, та для кішки з Ізюма. Вони подолали понад пів тисячі кілометрів, аби бути в мирному місті.
Історію евакуйованих котів розповіла Суспільному засновниця благодійного фонду "Доброкіт" Яна Тябут.
Зі слів Яни, з проханням прийняти котів евакуйованих із фронту, їй зателефонували волонтери:
"Йшлося про 24 котики. Тому що була заявка з Покровська на таку кількість тварин. Туди поїхав Володимир, волонтер евакуації, це єдина людина, яку я знаю, яка могла б туди поїхати. У першу ніч, коли він виїхав за ними, йому довелося повернутися, тому що зламалася автівка. Також в цю ніч у місто намагалися заїхати ще Білі Янголи, але їхню машину підірвали. За декілька днів Володимир відремонтував авто і говорить: буду їхати".

Поки Володимир поїхав до Покровська, Яна підготувала місця для котів, які мали прибути.
"Там була евакуація не лише котиків, а й собак, багато адрес, багато заявок. І так склалося, що котики, за якими вони їхали для нас — там людина не вийшла на зв'язок, тому волонтери поїхали вже по наступних пунктах, які були заявлені у них. В одному місці теж не змогли забрати котиків, тому що люди закрили їх в гаражі, але коти знайшли якийсь лаз і звідти всі втекли. А як ми розуміємо, в таких місцях немає часу на вилов тварин майже".

Та дорога із Покровська була нелегкою, розповіла Яна Тябут:
"По дорозі назад також авто ламалося під Кропивницьким, Володимир чекав на допомогу, потім дотягли авто до іншого міста, потім до Сміли. І ми вирішили, щоб не чекати, їхати вже в Смілу, щоб швидше тварин забрати. Бо вони вже тривалий час були в дорозі, не їли, в туалет не ходили. І в принципі це обмежений простір, тому що там їх пакували як могли. І три котики їхали взагалі в одній переносці. Двоє окремо, а троє в одній переносці. Вони всю дорогу кричали, пищали, і був такий момент, що я ледь не забрала собаку, тому що була невеличка переноска, а там сиділа насправді собачка, яка зараз далі поїхала в сторону Києва".

Тож до Черкас евакуювали п'ять котів: три із Костянтинівки та два з Рудинського:
"Таким чином ми поповнили сім'ю Доброкота, як ми вважали, на п'ять котиків. Але у ніч на 12 березня у нас трапилося щастя — кицюня одна народила, тому у нас тепер не п'ять, а дев'ять котиків, які приїхали саме з евакуації".

Нині котам надають необхідну допомогу та стабілізують стан здоров'я, розповів ветлікар Олексій Чиженко.
"Вони їхали з собаками, з великими, з маленькими, тому перелякані, голодні. Коли вони приїхали, ми їх відразу пообробляли крапельками від паразитів внутрішніх і зовнішніх. Нагодували, кому треба — зробили УЗД. У нас кішечка вагітна, тому тут чекаємо другі пологи десь, напевно, тижнів через два. Інша кішечка вже народила вночі. Кошенята в доброму стані, дуже гарно розвинуті, шиплять, наче живі, так що все добре".

Надалі котам шукатимуть родини для постійного перебування чи перетримки, зазначила Яна Тябут:
"Для мами з малючками ми шукаємо домашню перетримку, бо ідеально їх з клініки перевезти на домашню перетримку, щоб вони в домашніх умовах зростали. І паралельно шукаємо їм домівки. Всі котики мають знайти свої домівки в Черкасах, в області чи в інших областях. Тому чекаємо на відгуки, на людей, які готові бути на все".

Також домівку шукає кішка з кошенятами евакуйована з Ізюма Харківської області:
"Кішка Марта прийшла до стабпункту медиків і привела із собою синочка Альберто. Там медики за ними доглядали, годували. У нас довго не виходило забрати їх звідти, і так сталось, що волонтер повіз туди автівки і забрав нам Альберто і Марту. Знайшлася родина, яка готова була забрати їх двох, але виявилось, що кішка вагітна, тож забрали лише Альберто. А Марточка нам на 8 березня народила кошеняток руденьких, прекрасних сонечок. Тож чекаємо теж на родину, яка готова взяти їх на перетримку, поки вона буде годувати на півтора місяця".

Коли Яна прилаштовує котів евакуйованих з фронту, розповіла, відчуває подвійну відповідальність:
"Медикам, військовим цікаво, в які родини вони потрапили. Вони запитують, чи можуть родини надсилати фото, чи можуть вони спілкуватися з тими родинами, куди котики поїхали. Тому одразу, коли людина проявляє намір всиновити кота, я попереджаю, що військові будуть у вас питати, дзвонити, просити фото, і більшість людей, звичайно, це розуміє".

Та коти, евакуйовані із зони бойових дій, іноді можуть лякатися голосних звуків, розповів ветлікар:
"У такому випадку, коли котик злякався і намагається десь заховатись, потрібно говорити з ним спокійним голосом, взяти на руки, гладити".




