Справа семирічного хлопчика з Черкас: чи продовжив суд нічний арешт обвинуваченим

Справа семирічного хлопчика з Черкас: чи продовжив суд нічний арешт обвинуваченим

Справа семирічного хлопчика з Черкас: чи продовжив суд нічний арешт обвинуваченим
. Суспільне: Черкаси

Соснівський райсуд 27 квітня продовжив запобіжний захід обвинуваченим у залишенні в небезпеці семирічної дитини з Черкас. Нічний домашній арешт продовжили ще на 60 діб, розповіла у коментарі Суспільному речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик.

Нічний домашній арешт передбачає заборону людині покидати місце проживання у визначений час, зазвичай — із 21:00 до 07:00, пояснила Богдана Кулик.

"Щодо підозрюваних Лясових теж діяли такі обмеження. Сьогодні запобіжний захід продовжили", — додала вона.

Наразі, зазначила речниця, суть обвинувачення — залишення в небезпеці малолітньої дитини.

Нагадаємо, у серпні 2021 року, коли розпочали досудове розслідування, кримінальне провадження розпочали за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею 128 (необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України та частиною 3 статті 135 (залишення в небезпеці, що спричинило тяжкі наслідки).

Що відомо

  • Семирічний хлопчик поступив у лікарню 24 серпня 2021 року по "швидкій" з ознаками мозкової коми третього ступеня.
  • 25 серпня стан хлопчика був стабільно важким. Діяльність мозку була наднизькою, її ледь фіксували прилади, а дихала дитина лише завдяки апарату штучного дихання, розповіли медики.
  • 5 вересня, після термінальної коми, дитина померла в Черкаській обласній дитячій лікарні.
  • Як повідомила речниця Нацполіції області Зоя Вовк, за словами бабусі хлопчика, дитина отримала травми після падіння з купи цегли у дворі. "Швидку" вона викликала лише через кілька днів.
  • Згідно з даними судово-медичних експертиз – прижиттєвої та після смерті дитини – причиною смерті хлопчика є черепно-мозкова травма, що призвела до крововиливу і була ускладнена поліорганною недостатністю.
  • У прокуратурі відкрили та розслідують два кримінальні провадження: за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодженнята ч. 3 ст. 135 Завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або внаслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов'язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогуКримінального кодексу України. Наразі з’ясовуються обставини, за яких хлопчик отримав тілесні ушкодження, призначили судово-медичну експертизу.
  • Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу названій бабусі хлопчика відбувалось у закритому режимі, оскільки, за словами підозрюваної, потерпілий є малолітнім і розголошення відомостей про нього може йому нашкодити. Всі подальші засідання у справі теж були закритими.
  • Згодом вона подала апеляцію, однак клопотання про зміну міри запобіжного заходу не задовольнили і її залишили під вартою.
  • Під варту взяли і чоловіка, який доводиться названим дідом хлопчикові.
  • Соснівський райсуд Черкас 22 жовтня своїм рішенням залишив під вартою обох підозрюваних.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок