Виплати породіллям замість "пакунка малюка": думки багатодітної черкащанки

Виплати породіллям замість "пакунка малюка": думки багатодітної черкащанки

Виплати породіллям замість "пакунка малюка": думки багатодітної черкащанки
. Суспільне Черкаси

Черкащанка Лідія Меланіч у січні 2023 року народила четверту дитину. "Пакунок малюка" вперше отримала у 2019-му році, коли народила третього малюка, бо за першими двома — таких боксів не було.

Лідія Меланіч у 2019 в наборі "бейбі-боксу" отримала одяг:

"Чотири «бодіки», два трішки тепліші, два біленькі та два тоненькі. Оскільки в мене попередня дитина народилася влітку, вони були літніми. Але мені подруги говорили, які взимку народжували, що в зимових «Бейбі-боксах» був тепліший одяг і навіть були зимові комбінезони".

"Пакунок малюка" для породіль чи грошова виплата: думки багатодітної черкащанки
Черкащанка Лідія. Суспільне Черкаси

За словами багатодітної мами, цього для дитини цілком вистачає на перший час. Частину одягу навіть не встигли використати. Деякі речі з боксу також не знадобилися:

"Для жінок вони туди кладуть речі, які потрібні в перший день після народження. Наприклад, якісь засоби гігієни для жінки. Але «Бейбі-бокс» видають або при виписці або вже після виписки, коли їдеш додому, і ті речі вже не треба".

Від попереднього «Бейбі-боксу» в Лідії залишилася частина речей, які можна використовувати й надалі.

"Пакунок малюка" для породіль чи грошова виплата: думки багатодітної черкащанки
Черкащанка Лідія. Суспільне Черкаси

"Є речі, які не використовуються за один раз. Якщо їх не пошкодили, вони залишаються, і ними можна ще користуватися й користуватися. Наприклад, оцей килимок ігровий — дуже класна сенсорна штука, і діти дуже люблять лежати, потім торохтіти всіма цими штуками, які над ними висять. У боксі також були засоби гігієни, Були ковдрочка і матрацик. Ця ковдрочка при тому, що вона пережила вже три з половиною роки, ще більш-менш нормальна — зараз Анічка (ред. — новонароджена донька) спить".

Лідія розповіла: коли народила четверту дитину, то вирішили відмовитися від "Пакунка малюка" й обрати грошову виплату.

"Нам дали довідку, що ми від нього відмовились, і сказали, що з цією довідкою нам потрібно звернутися за місцем проживання, Але перед цим треба було звернутися в банк, сказати, що потрібно картка «Пакунок малюка»", — пояснила жінка.

"Пакунок малюка" для породіль чи грошова виплата: думки багатодітної черкащанки
Лідія з новонародженою донькою Анею. Суспільне Черкаси

Вже знають, на що витратити кошти, розповіла Лідія:

"Люльку, переносочку для машини. Мені потрібно догодовувати сумішшю, крім власного молока, дитину. Тому ці гроші швидше на все витрачатимемо на суміші, а вони не дешеві".

Для тих, хто вже придбав усе необхідне для пологів, такий бокс може бути неактуальний, прокоментувала Лідія Меланіч.

"Є люди, у яких більш скрутне становище, Для таких, можливо, варто взяти «Бейбі-бокс»",

На грошах, які дають замість "Пакунку малюка", не наживешся, бо їх навіть недостатньо, прокоментувала Лідія. Вона додала, що, наприклад, вона дітей народжує не заради грошей, а задля того, щоб діти приносили радість.

Що відомо

  • Пакунки малюка» українським породіллям розпочали видавати у вересні 2018-го. У 2020 році Антимонопольний комітет скасував закупівлі через проблеми із тендером. 29 липня Кабмін ухвалив рішення про монетизацію бейбі-боксів. Згідно із цією постановою, єдиним банком, де можна оформити картку, визначено Приватбанк.
  • Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму "пакунок малюка" у такому вигляді, якому він є. За даними ЮНІСЕФ, більшість батьків підтримує саме натуральну допомогу, у вигляді пакунків. Там наголошують, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу.
  • 17 вересня 2020 року Рада прийняла за основу законопроєкт про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
  • У жовтні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" замість грошової допомоги у розмірі 5 тисяч гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок