ЮНІСЕФ закликав уряд повернути "пакунки малюка"

ЮНІСЕФ закликав уряд повернути "пакунки малюка"

ЮНІСЕФ закликав уряд повернути "пакунки малюка"

Дитячий фонд ООН в Україні (ЮНІСЕФ) закликав Кабінет міністрів знову видавати породіллям "пакунки малюка" замість грошових виплат.

"Пакунок малюка" об'єднує в собі предмети першої необхідності для догляду за дитиною протягом перших днів життя, матеріали для раннього розвитку дитини і навчальні матеріали для батьків, наприклад, про вакцинацію і грудне вигодовування. Тому, крім матеріальної підтримки, сім'я отримує важливу інформацію, яка виховує навички позитивного батьківства, - наголосили в організації.

ЮНІСЕФ протягом двох років збирав відгуки батьків про програму і за даними фонду наразі 8 з 10 родин хочуть отримувати допомогу саме у натуральному вигляді, а не грошовою виплатою.

При цьому, якщо батьки самі купуватимуть речі з пакунку малюка, це буде дорожче на 50-200%. 

"Батьки, які отримували пакунок, високо оцінюють користь програми та якість наповнення. В середньому, предмети із пакунку малюка оцінюють у 4,8 балів з 5 можливих. Більше половини отримувачів вважають вміст «пакунку маляти» достатнім і вичерпним", - відзначили в ЮНІСЕФ.

Окрім того, за даними фонду, позитивний вплив програми на родинний бюджет відчули 79% бенефіціарів, а 49% завдяки "пакунку" вдалося суттєво заощадити на купівлі товарів для немовляти на перших місяцях життя.

Що відомо

  • Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою замість "пакунка малюка" породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тисячами гривень на рахунку
  • У 2018 році в Україні запровадили проєкт із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". До нього входили засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі з догляду за немовлям.
  • Влітку 2020 року повідомлялося, що у багатьох пологових будинках в Україні вже закінчилися пакунки малюка або скоро закінчаться, а нові не закупили.

Вибір редакції

На початок