У Черкасах замість пакунка малюка даватимуть гроші — депутати проголосували "За"

У Черкасах замість пакунка малюка даватимуть гроші — депутати проголосували "За"

У Черкасах замість пакунка малюка даватимуть гроші — депутати проголосували "За"
Суспільне Черкаси

Замість пакунка малюка в Черкасах сім’ям при народженні дитини видаватимуть по 25 тисяч гривень. Відповідне рішення затвердили на сесії міськради, повідомила із засідання кореспондентка Суспільного Катерина Костюк.

Кошти виплачуватимуть жінкам, які народили цього року (2023 - ред.) На це в міському бюджеті передбачили 50 мільйонів гривень.

"Дуже гарна ініціатива. Раніше сім’ї отримували два пакунки — від держави й міста. На мою думку, якщо є можливість, щоб люди отримували гроші замість пакунків, то це варто зробити. Черкасці самі мають вирішити, що їм потрібно. Ми розуміємо, що в такий складний час ми маємо підтримувати сім'ї", — зазначив депутат міськради від ВО "Батьківщина" Роман Діскант.

Своєю чергою голова фракції "Європейська Солідарність" Сергій Кудактін зазначив: щоб покрити всі потреби в цьому напрямі, в бюджеті доведеться шукати додаткові кошти.

"За" проголосував 31 депутат, один утримався.

Що відомо

  • Пакунки малюка» українським породіллям розпочали видавати у вересні 2018-го. У 2020 році Антимонопольний комітет скасував закупівлі через проблеми із тендером. 29 липня Кабмін ухвалив рішення про монетизацію бейбі-боксів. Згідно із цією постановою, єдиним банком, де можна оформити картку, визначено Приватбанк.
  • Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму "пакунок малюка" у такому вигляді, якому він є. За даними ЮНІСЕФ, більшість батьків підтримує саме натуральну допомогу, у вигляді пакунків. Там наголошують, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу.
  • 17 вересня 2020 року Рада прийняла за основу законопроєкт про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
  • У жовтні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" замість грошової допомоги у розмірі 5 тисяч гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок