Рада зробила крок для повернення українцям "пакунку малюка"

Рада зробила крок для повернення українцям "пакунку малюка"

Рада зробила крок для повернення українцям "пакунку малюка"
. Golos.ua

Верховна рада на засіданні у четвер, 17 вересня, прийняла за основу законопроєкт про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". За законопроєкт №3006а проголосували 316 депутатів з 226 необхідних. Проєкт готуватимуть до другого читання.

Законопроєктом пропонується віднести на законодавчому рівні до видів державної допомоги сім'ям з дітьми видачу одноразової натуральної допомоги у вигляді бейбі-боксу. Вони будуть видаватися в закладах охорони здоров'я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі — ред.) незалежно від форми власності та підпорядкування.

У разі відсутності в закладі охорони здоров'я "пакунку малюка" його видача здійснюється місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання або перебування одержувача на підставі його особистої письмової заяви. "Пакунок малюка" надається в строк, що не перевищує 30 календарних днів з дня народження дитини.

Розмір вартості та комплектація "пакунку малюка" затверджується Міністерством соціальної політики.

Читайте також: П'ять тисяч гривень чи бебі-бокс? Що краще для малюка та породіллі

"Пакунок малюка" запровадили ще у 2018 році, але в липні 2020-го замість нього запровадили цільову грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень. Передбачалося, що громадянам, у яких народилась дитина, буде видана соціальна картка у "ПриватБанку" зі спеціальними режимами використання. До реалізації проєкту були залучені заклади роздрібної торгівлі, які також мали забезпечувати цільове використання коштів грошової компенсації. 

Що відомо

  • Кабінет міністрів 29 липня ухвалив постанову, згідно з якою замість "пакунка малюка" породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тисячами гривень на рахунку.
  • Після цього дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму "пакунок малюка" у такому вигляді, якому він є. За даними ЮНІСЕФ, більшість батьків підтримує саме натуральну допомогу, у вигляді пакунків. Там наголошують, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу.
  • Влітку 2020 року повідомлялося, що у багатьох пологових будинках в Україні вже закінчилися пакунки малюка або скоро закінчаться, а нові не закупили.
  • До "пакунку" входили засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі з догляду за немовлям.
На початок