В умовах війни: як у Черкасах підтримують вуличних тварин

В умовах війни: як у Черкасах підтримують вуличних тварин

В умовах війни: як у Черкасах підтримують вуличних тварин
. Суспільне Черкаси

У Черкасах зменшилася кількість тих, хто годував вуличних тварин, тож ситуація з безпритульними котами погіршилася, розповіла Суспільному керівниця громадської організації "Доброкіт" Яна Тябут.

За її словами, щоб поліпшити ситуацію та стримати збільшення приплоду, вуличних тварин почали стерилізувати ще активніше.

Подружжя черкасців Валерія та Сергій щодня з початку повномасштабної війни підгодовують вуличних котів. Дівчина ініціативу виявила сама і знає місця, де найбільше їх проживає.

"Дуже часто гуляла у парку, але поки мені не показали точки, де найбільше тварин, я не знала, що вони ховаються і в такій кількості. Більшість з них — дикі, і не підходять до людей".

Як у Черкасах підтримують вуличних тварин під час війни
Суспільне Черкаси

Валерія зазначила, що вдень потрібно кілограм сухого корму для 15 тварин. За два тижні війни звикла до тварин, а вони до її голосу:

"Не знаю, чи вони звикли, але я до них точно звикла. У мене вдома троє і вуличні стали вже рідними. Не знаю їхніх імен, але знаю кожного візуально, мені вони точно рідні. І вони чують голос і миттєво реагують, коли ми приходимо".

Чоловік Валерії Сергій зауважив: у такий час дружину заспокоює і підтримує у волонтерстві.

"Беремо приблизно до кілограма корму, у нас є чотири точки, в яких котики нас чекають кожен день. Це близько обіду або ближче до вечора, тому що основні справи по допомозі потрібно робити вдень", — сказав Сергій Пономаренко.

Як у Черкасах підтримують вуличних тварин під час війни
Валерія Любаха та Сергій Пономаренко. Суспільне Черкаси

Волонтерка Яна Тябут щодня отримує близько десятка повідомлень із проханням забрати тварин у тих, хто виїхав:

"Ситуація з домашніми тваринами, які залишилися у квартирах та будинках наразі дуже важка і хитка. Щодня я отримую близько десяти повідомлень, дзвінків про прохання забрати тварину. Ми розуміємо, що домашня тварина вже звикла до певних умов, до затишку, і вона буде дуже стресувати і поводитися неадекватно, якщо ми закриємо її в якусь таку малесеньку кліточку. Коли це вулична тварина і ми забираємо її у тепло з вулиці — це зовсім інша історія".

Під її опікою нині 30 безпритульних тварин. Вона не лише у Черкасах годує котів, але і допомагає тваринам в інших областях:

"Поки є корм у магазинах та на складах, ми намагаємося максимально купити, щоб допомогти прогодувати тих котиків, які залишилися на вулиці. Ми вже відправили допомогу й у Київ у мініпритулок, де проживає 55 котиків-інвалідів. Також в Обухів ми відправили трішки корму", - розповіла волонтерка.

Черкаські волонтери розповіли, що не лише для своєї організації чи міста закуповують їжу: намагаються підтримати всіх, у кого є гостра потреба.

Що відомо

  • 24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
  • Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує.
  • У боях з російськими окупантами загинули двоє військових родом із Черкащини. Про це повідомили у Черкаському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
  • Під час обстрілу російськими військами загинув черкащанин, про це розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок