Для обробки землі не підійде: як отримати користь з покинутої російської техніки

Для обробки землі не підійде: як отримати користь з покинутої російської техніки

Для обробки землі не підійде: як отримати користь з покинутої російської техніки
. Колаж Суспільне Черкаси, фото Збройні Сили України

Українські селяни вигадують, як отримати користь з покинутої російської техніки. Танками, наприклад, можна буде трамбувати ями та обробляти землю, або ж віддати їх на потреби територіальної оборони, розповів Суспільному черкаський тероборонівець Павло Собко.

Аграрії ворожу техніку називають мотлохом. Григорій Пащенко розповів, що такою на своє поле не поїхав би:

"Та російська техніка нікому не потрібна, тому що вона енергозатратна, а наше сільське господарство зараз користується високоефективною, енергоощадною. Тому я вважаю, що вона піде на брухт. Або можна виготовити з неї зброю і добити рашистів до кінця. Треба зробити це чимшвидше, бо йде де весна, треба обробляти землю".

Але вигоду із російського брухту знайти можна, розповів тероборонівець Павло Собко. Танк, з його слів, можна забрати на запчастини, метал або віддати теробороні для захисту міста.

"На своє поле таким би не поїхав": черкащани про російську техніку

"Двигуни з танків можна використовувати як дизельні генератори, щоб виробляти електроенергію. Тому – це корисна річ", – пояснив він.

Черкащанин Станіслав Буцман називає викрадення ромами танку улюбленою історією:

"Хай відбирають і переробляють на трактор: весна іде, треба орати, сіяти. І солярку хай забирають – що спалили, що вкрали, у росіян можна".

Щоб зупинити пересування окупантів на танкові населеним пунктом, можна додати у солярку деяких спецій, пояснив Павло Собко:

"Якщо до вас у село прийдуть окупанти та будуть просити соляру – то, в принципі, можете ділитися, але перед цим додайте туди або цукру, або якоїсь олії".

Техніка з таким паливом, за словами волонтера, не поїде.

"На своє поле таким би не поїхав": черкащани про російську техніку
Черкаський тероборонівець Павло Собко. Суспільне Черкаси

Центр протидії дезінформації при РНБО України своєю чергою застерігає, що російська армія може мінувати покинуту техніку.

"Без необхідності не намагайтеся проникнути до покинутої ворожої техніки та не торкайтесь залишених окупантом речей", – йдеться у повідомленні Центру.

Речниця головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій області Юлія Норовкова розповіла, що на Черкащині подібних ситуацій не фіксували. Однак закликала жителів області бути пильними:

"У жодному випадку не варто чіпати підозрілі та незнайомі предмети. Краще викликайте фахівців".

При їх виявленні, пояснила речниця, слід відразу телефонувати на "101" або "102".

Що відомо

  • Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні.
  • 9 березня — рівно два тижні Україна чинить опір російській агресії. Російські військові зосередили свої сили на оточенні Києва, Харкова, Чернігова, Сум, Маріуполя та Миколаєва. Окупанти зазнають втрат в особовому складі, втрачають техніку та озброєння, але розвідники США вважають, що це не зупинить Путина від другої хвилі ескалації.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок