Російські війська намагаються оточити п’ять українських міст — Генштаб

Російські війська намагаються оточити п’ять українських міст — Генштаб

Важливо
Російські війська намагаються оточити п’ять українських міст — Генштаб
. Наслідки обстрілу Харкова, 1 березня 2022 року. Фото: УНІАН

Російські військові зосередили свої сили на оточенні Києва, Харкова, Чернігова, Сум, Маріуполя та Миколаєва.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.

"Противник продовжує наступальну операцію проти України, зосереджуючи основні зусилля на оточенні Києва, Харкова, Чернігова, Сум, Маріуполя, Миколаєва. Не полишає спроб вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей", — йдеться у повідомленні.

При цьому на Поліському напрямку росіяни зосереджують основні зусилля на оточенні Києва.

"На основних напрямках відзначається зосередження в районі н.п. Гостомель до 2 БТГр; в районі н.п. Буча — до 3 БТГр, посилених танковими підрозділами; в районі н.п. Бородянка — до 2 БТГр; в районі н.п. Ситняки – до 2 БТГр", — зазначили в Генштабі.

Окрім того, РФ готує свої війська для наступу на Вишгород та відновлення наступу у напрямках Гостомеля, Ірпеня та Стоянки. Росіяни намагаються забезпечити тактичну перевагу в Броварському і Бориспільському районах.

"На Сіверському напрямку противник силами підрозділів зі складу двох загальновійськових армій та танкової дивізії Центрального воєнного округу, основні зусилля зосередив на напрямках: н.п. Бровари — до 2 БТГр; в районах н.п. Семенівка, Мена, Бобровиця – до 3 БТГр; н.п. Бориспіль — до 4 БТГр", — пояснили військові.

На додачу російські війська здійснюють спроби встановити контроль над Черніговом та зосереджують підрозділи 41-ї загальновійськової армії Центрального воєнного округу біля його південних околиць. Намагаються здійснити підготовку й до наступу на Суми.

На Слобожанському напрямку противник силами підрозділів танкової армії, двох загальновійськових армій та армійського корпусу намагається продовжити наступ у напрямку на Дніпро.

"Основні зусилля РФ зосереджує на напрямках Канева, Дніпра та Сєверодонецька. Російські військові здійснюють перегрупування для продовження наступу на визначених напрямках з метою взяття під контроль Канівської ГЕС", — розповіли в Генеральному штабі.

На Донецькому напрямку противник силами до семи БТГр продовжує наступальні дії у напрямках міст Дніпро та Запоріжжя з метою виходу на адміністративні кордони Донецької області. Також попри великі втрати росіяни просувається у напрямку Волновахи.

"Одночасно ворог намагається прорвати оборону міста в районах західної околиці Маріуполь, Старий Крим. Успіху не має", — підкреслили в ГШ.

На Таврійському напрямку Росія силами до 17 БТГр утримує рубежі в Херсонській області. Тут основні зусилля росіян зосереджені на напрямках Миколаїв, Вознесенськ, Білгород-Дністровський, Запоріжжя та Маріуполь. Також противник здійснює перегрупування військ для подальшого наступу на місто Запоріжжя й Терміново відновлює злітно-посадкову смугу на аеродромі Мелітополь.

На Бессарабському напрямку Росія не здійснює активних дій, але військовослужбовці оперативної групи російських військ у зоні безпеки самопроголошеної ПМР перебувають у підвищеному ступені бойової готовності.

"Незважаючи на велику кількість військ окупанти мають низький морально-психологічний стан. Зазнаючи втрат, підрозділи противника втрачають наступальний потенціал та масово здаються у полон Захисникам України і цивільному населенню", — наголосили у Генеральному штабі.

При цьому на окупованих територіях РФ намагається одразу встановити адміністративно-поліцейський режим за допомогою неприхованого терору спрямованого на місцеве населення.

Що відомо

  • Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що російські війська знизили інтенсивність бойових дій через втрати в особовому складі та техніці.
  • Українська армія звільнила Чугуїв, завдавши окупантам великих втрат в особовому складі та техніці, повідомив Генштаб.
  • Російська армія продовжує обстрілювати міста та селища в Київській області, намагаючись прорватись до столиці.
  • На Київщині військовослужбовці РФ захопили у заручники громадян України.
  • Міністерство оборони Росії наказало вилучати документи у військовослужбовців Збройних сил РФ, а у разі загибелі таємно вивозити їхні тіла або знищувати на місці.
  • За оцінкою українського Генерального штабу, під час бойових зіткнень зі Збройними силами російські війська втратили вбитими та пораненими понад 11 тисяч людей.
  • Колишній посол США в Росії Майкл Макфол закликав НАТО негайно відправити в Україну всі 70 винищувачів МІГ, які має Альянс у своєму розпорядженні.
  • Президент Володимир Зеленський під час онлайн-зустріч із сенаторами Конгресу США закликав ввести "безпольотну зону" над Україною для російської авіації.
  • Президент Зеленський заявив, що саміт НАТО 4 березня був слабким, а сам Альянс фактично дав "зелене світло" для подальших обстрілів з боку РФ, оскільки відмовився закривати небо надо Україною для російської авіації.
  • Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники.
  • Росія використовує повітряно-космічні сили для атак українських міст та населених пунктів, тому питання щодо закриття неба над Україною треба вирішити за декілька днів, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не вводитиме літаки чи війська на територію України.

Читайте також

Війська РФ у Бучі обстрілюються будинки, авто, убивають мирних жителів і навіть дітей — міськрада

Путін вчинив як воєнний злочинець". Інтерв'ю з доктором юридичних наук Савчиним

Вторгнення Росії в Україну. День 11. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок