Очікують 50 тисяч паломників: до Умані з'їжджаються хасиди

Очікують 50 тисяч паломників: до Умані з'їжджаються хасиди

Очікують 50 тисяч паломників: до Умані з'їжджаються хасиди
. Суспільне: Черкаси

Цьогоріч на Рош га-Шана в Умані очікують до п'ятдесяти тисяч паломників, а це в 15 разів більше ніж було у 2020, розповіла Суспільному міська голова Ірина Плетньова.

В уманському кварталі Пушкіна уже панує передсвятковий настрій розповіла місцева жителька пані Наталія. Там обмінюють гроші, пропонують намалювати портрет та продають кіпи - єврейські головні убори. Місцеві чекають на Рош га-Шана разом із хасидами.

"Ви знаєте, я хочу, щоб вони приїхали. Пенсія у мене дуже мала: 1 854 гривні. Проживеш на ці гроші? Ні. Якась копієчка і то поміч для всіх нас".

Очікують 50 тисяч: до Умані з'їжджаються хасиди
Суспільне: Черкаси

До Умані прочани з’їжджаються, аби помолитися на могилі цадика Рабі Нахмана. За словами хасид Шномел Гефна, паломники прибувають самостійно або організованими групами. Він разом із друзями дістався автобусом із Єрусалима:

"Ми їхали двадцять чотири години. Втомилися, але задоволені".

Айрон Шитрід із Франції приїхав до Умані два місяці тому. Він очолює хасидську організацію, тому, каже, допомагатиме своїм землякам із паломництвом:

"Я голова організації, піклуюся французами, які приїжджають до Умані аби відсвяткувати Рош Га-Шана. Я спеціально приїхав раніше, щоб отримати досвід, як тут жити. Декілька років тому я відкрив Рабі Нахмана завдяки книзі. Прочитав і зрозумів величність тори, вчення Ізраїлю. З того часу моє життя змінилося".

Очікують 50 тисяч: до Умані з'їжджаються хасиди
Суспільне: Черкаси

Чоловік із родиною винаймає кімнату в хостелі, який облаштували в приватному будинку. Зараз за неї сплачують 11 тисяч гривень за місяць. А на час юдейського нового року очікує підвищення ціни:

"Потім ціна може і подвоїтися: вісімсот доларів чи то й більше може бути. Є й такі, що коштують три тисячі доларів за одну людину – це з харчуванням. Тому ціни різні".

Очікують 50 тисяч: до Умані з'їжджаються хасиди
Суспільне: Черкаси

Менахен Естрейхер 15 рік поспіль відвідує Україну на Рош га-Шана. Цьогоріч приїхав на місяць раніше, бо хвилюється, що введуть нокдаун:

"Я не боюся коронавірусу та і мої друзі його не бояться. Ми ж закриваємо ніс, носимо маску. Рабі Нахман пообіцяв, що якщо ти приїдеш до його могили та будеш молитися – то це тобі допоможе".

У готелі, де проживає чоловік, знімання номерів заборонили. У сусідньому теж відмовили. Адміністраторка Анна Івахнюк повідомила, що всі 15 кімнат у них зайняті та санітарних правил вони дотримуються:

"Паломники приїжджають раніше. Вони хочуть побути більше тут".

Читайте також: Рош га-Шана 2021: хасиди приїдуть на Черкащину на місяць раніше

Паломництво хасидів забезпечує містян роботою, але варто попіклуватися і про порядок у кварталі – зауважила жителька Умані Євгенія Починок.

"Беруть до себе хлопців, дівчат. Заробіток в Умані. Самі розумієте, маленьке містечко. Це дуже великий плюс. Але якщо зайти на ту вулицю і пройтися, видно, що там відбувається. Саме та територія дуже забруднена"

Очікують 50 тисяч: до Умані з'їжджаються хасиди
Суспільне: Черкаси

За дотриманням правопорядку стежитимуть поліцейські з усієї України та Ізраїлю, зазначила інспекторка із комунікації Уманського райуправління поліції Наталія Мельник:

"Кількість поліцейських, які забезпечуватимуть порядок буде відповідна до кількості паломників-хасидів, які прибудуть до міста Умань. Торік було 550 поліцейських, але паломників було небагато".

Очікують 50 тисяч: до Умані з'їжджаються хасиди
Суспільне: Черкаси

Наразі до Умані прибуло п'ять тисяч хасидів, повідомила міська голова Ірина Плетньова. Паломники приїздять на Черкащину напередодні Рош га-ШанА. Аби забезпечити належні умови для гостей із міського бюджету спрямують три мільйони гривень:

"Гроші спрямували на вивіз сміття, для безперебійної роботи водопроводу, каналізації, електрики, ліфтів", – розповіла очільниця Умані Ірина Плетньова.

За словами міської голови, цьогоріч на Рош га-Шана в Умані очікують до 50 тисяч паломників, а це в 15 разів більше ніж було торік.

Що відомо

  • П'ять тисяч хасидів прибуло до Умані на святкування нового юдейського року. Про це повідомила міська голова Ірина Плетньова. Паломники приїздять на Черкащину напередодні Рош га-Шана.
  • Настання нового 5 782 року за юдейським календарем почнуть святкувати увечері шостого вересня 2021 року. Святкування закінчиться ввечері 8-го вересня.
  • Свято Рош га-Шана набуло в Україні статусу національного. Щороку на святкування єврейського нового року до Умані приїжджає від 30 до 50 тисяч паломників з різних країн. У 2020 році через пандемію приїхало у десять разів менше паломників.
  • У 2020 році приїзд хасидів на традиційне паломництво на свято Рош га-Шана обмежили. Уряди України та Ізраїлю закликали хасидів не їхати до Умані на святкування Нового року з огляду на пандемію коронавірусу.
  • 14 вересня 2020 року приблизно півтори тисячі хасидів прибули у прикордонні з Україною території Білорусі, аби потрапити до Умані на святкування Рош-га-Шана. Прикордонники стримували паломників на КПП у Чернігівській області разом з поліцією та Нацгвардією, а потім тимчасово обмежили рух транспорту та громадян у пункті пропуску "Нові Яриловичі".

Повіне відео

Авторка Тетяна Недбайло

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

На початок