Чи можна вагітним вакцинуватися від COVID-19: пояснення черкаського медика

Чи можна вагітним вакцинуватися від COVID-19: пояснення черкаського медика

Чи можна вагітним вакцинуватися від COVID-19: пояснення черкаського медика
. АР

Вагітним жінкам можна щеплюватись від коронавірусу, однак існують певні обмеження. Про це Суспільному повідомив головний позаштатний акушер-гінеколог охорони здоров’я, завідувач відділення екстрагенітальної патології у вагітних Черкаської обласної лікарні Владислав Починок.

За словами Владислава Починка, вагітним жінкам щеплюватись можна, однак це необхідно обговорити з їхнім лікарем:

"Користь від щеплення перевищує ризики. Тобто, якщо жінка має високу імовірність захворіти на коронавірус, тоді це дозволяється".

Лікар додав, що найбільшу користь від вакцинації можуть отримати ті жінки, у яких підвищений ризик зараження коронавірусом або вищий ризик серйозного захворювання (наприклад, пацієнтки з діабетом, ожирінням або гіпертонією). Однак, хоча сама вагітність пов'язана з підвищеним ризиком інфікування, деякі пацієнтки можуть відмовитись від вакцинації.

За інформацією МОЗ України, вагітні не брали участь в клінічних дослідженнях при розробці вакцин від COVID-19. Втім, наявні антиковідні вакцини не містять живого мікроорганізму та в дослідженні на тваринах не було виявлено негативного впливу на перебіг вагітності. Вивчення їхньої безпечності для вагітних триває.

Владислав Починок розповів, що вагітним жінкам лікарі радять щеплюватись виключно вакцинами Pfizer-BioNTech або Moderna. За інструкцією, яку використовують в Україні, вакцинами CoronaVac від Sinovac Biotech, забороняється щеплення вагітних та жінок, які вигодовують грудним молоком.

У МОЗ пояснили, що, якщо вагітна отримала першу дозу вакциною AstraZeneca (Covishield, SKBio) до настання або під час вагітності, то жінка сама має вирішити, чи отримувати другу дозу цією ж вакцини під час вагітності, чи вже після пологів.

Робити рутинний тест на вагітність перед щепленням не потрібно.

Жінки, які вигодовують дітей грудним молоком, можуть щепитися вакцинами Comirnaty/Pfizer-BioNTech та AstraZeneca (Covishield, SKBio) без застережень.

За словами лікаря, консультативний центр CDC провів дослідження, де понад 94 000 учасниць після вакцинації Health Checker вказали, що вони були вагітними на момент вакцинації. Реєстр вакцинованих жінок проти COVID-19 містить дані про 827 успішно завершених вагітностей.

Що відомо

  • Із початку вакцинації в Україні щеплено близько 1,4 мільйона осіб.
  • 63% українців готові зробити щеплення проти коронавірусу, якщо матимуть таку можливість.
  • Людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують робити щеплення проти коронавірусу за шість місяців після одужання.
  • Другу дозу вакцини проти COVID-19 можна отримати в іншому місті.
  • Центр вакцинації створили на базі Будинку культури імені Івана Кулика (вул. Благовісна, 170 в холі на першому поверсі).
  • Щеплювати планують громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку чи через сайт "Дія" або через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я.
  • Наразі у Черкасах вакцинація проводиться через мережу первинної медичної допомоги та силами трьох мобільних бригад з імунізації. Їх створено на базі: КНП "Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка"; КНП "Другий Черкаський міський ЦПМСД"; КНП "П`ятий Черкаський міський ЦПМСД".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок