Безпека очима дітей: на заняттях гуртка малинці створюють соціальні ролики

Вихованці кіногуртка Малинського центру науково-технічної творчості створюють ролики соціальної реклами. Малин, травень 2024 року. Олександр Бражник

На заняттях кіногуртка вихованці Малинського центру науково-технічної творчості створюють ролики соціальної реклами.

Про це Суспільному розповів керівник кіногуртка Олександр Бражник.

За його словами, соціальні ролики діти готують на Всеукраїнський онлайн конкурс фото- та відеоробіт національного проєкту "Єднаємо серця".

"На заняттях гуртка ми вивчаємо все — від монтажу до створення телевізійних сюжетів і короткометражних фільмів. Нас запросили взяти участь у конкурсі "Єднаємо серця". Це український хакатон соціальної реклами. І ми робимо ці роботи туди. З 13 по 26 травня там збирають відеоролики на перегляд. Попередні підсумки планують оголосити 3 липня", — повідомив Олександр Бражник.
Малинський центр науково-технічної творчості

Діти вже підготували на конкурс 5 роликів, ще 2 в роботі. З-поміж обраних тем: булінг, кібербулінг, самогубство підлітків, війна ближче, ніж мені здається, екологія, збереження ментального здоров'я, захист тварин.

"Над кожним роликом працюють різні автори, різні режисери. Це вихованці з двох груп кіногуртка. Десь близько 30 дітей ходить у нас на заняття. Діти придумують ідею, ми її розписуємо, готуємо сценарій, потім розкадровку робимо, виходимо на зйомки. Інколи я допомагаю поставити кадр, а взагалі у нас хлопчик є, який непогано знімає, то він переважно виконує роботу оператора", — розповів керівник кіногуртка.
Олександр Бражник

Олександр Бражник

За його словами, вихованці гуртка мають за свої роботи перемоги у різних конкурсах.

"Нещодавно Софія Мурга стала призеркою конкурсу "Осінні барви Буковини". А Анастасія Курсанова посіла друге місце у Всеукраїнському юнацькому фестивалі "В об'єктиві натураліста" у номінації "Відео". Також мені по секрету розповіли, що ми маємо призове місце у конкурсі "Прес-весна на Дніпровських хвилях". Чекаємо підсумків ще декількох конкурсів, на які відправили свої роботи", — повідомив Олександр Бражник.
Олександр Бражник

Олександр Бражник

Олександр Бражник

У коментарі Суспільному вихованка гуртка Анастасія Грищенко розповіла, що створила ролик на тему "Захист тварин".

"Ролик називається "Їм також страшно". Ця соціальна реклама показує, що під час війни в Україні багато людей покидають своїх тварин, хоча це наші молодші брати, і не потрібно їх забувати, бо ми несемо за них відповідальність. Це не перша моя робота. Також я знімала, допомагала, була журналісткою і актрисою у документальному фільмі "The war is not over". А ще знімала відеоролик про Сергія Корольова, нашого земляка", — розповіла десятикласниця.
Олександр Бражник

За її словами, кіногурток вона відвідує вже рік і це їй подобається.

"Тут приємна атмосфера, багато чому можуть навчити. Дізнаємося багато цікавого і нового. Саме на заняттях гуртка я зрозуміла, ким хочу стати — журналісткою", — сказала Настя.
Олександр Бражник

Десятикласниця Каріна Садун зняла ролик, який називається "Будь, як котик".

"Я обрала тему булінгу, бо зараз дуже багато конфліктів, і кожен з ними стикається. Багато хто дуже болісно сприймає образливі слова. Спочатку я не знала, кого взяти на роль того, хто буде ігнорувати образи. І мені захотілося зняти тваринку. Я взяла кота, тому що коти більш серйозні, коли їх сварять, що навіть здачі можуть дати. Образи, які говорилися котику, він ігнорував, а потім просто пішов. Так і потрібно робити", — розповіла Каріна.

За словами школярки, це її перший соціальний ролик.

"Мені моя робота подобається. Я показувала її батькам, вчителю, і їм теж все сподобалося. Я переконалася, що хочу стати режисером" , — повідомила Каріна Садун.
Олександр Бражник

Олександр Бражник

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube