Троє школярів Житомирщини стали переможцями Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови

Троє школярів Житомирщини здобули призові місця у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з польської мови. Фото: Житомирський ОІППО/Facebook

У ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови троє школярів Житомирської області стали переможцями.

Про це Суспільному розповіла завідувачка лабораторії освітнього адміністрування Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Кравчук.

За її словами, диплом І ступеня здобули:

  • учениця 11 класу ліцею №23 міста Житомира Софія Тарнавська;
  • учень 9 класу ліцею №8 Житомира Андрій Мартінзон.

Диплом ІІІ ступеня виборола:

  • учениця 10 класу Коростенського міського ліцею №12 Надія Голуш.

Учениця 11 класу ліцею №23 міста Житомира Софія Тарнавська розповіла Суспільному, що вперше брала участь у всеукраїнському етапі олімпіади.

"Олімпіади — це завжди "американські гірки" з точки зору емоцій, особливо, коли вперше береш участь на такому високому рівні, як всеукраїнський. Водночас під час нещодавньої олімпіади з польської мови я була приємно вражена ставленням журі, їхньою доброзичливістю та налаштуванням на індивідуальність учасників. Вони зробили найскладніший для мене тур — усне мовлення, справді цікавим та інтерактивним. Я розповіла задану мені тему, після чого ми спілкувалися про героїв книг, з якими я себе асоціюю, і це дало напруженій атмосфері олімпіади відповідну розрядку", — розповіла Софія.
Фото надала Софія Тарнавська

Вивчати польську мову вона розпочала ще у молодших класах школи.

"Але серйозніше взялася за вивчення польської у 9 класі, коли захотіла заглибитися в польську культуру загалом. Тоді ж я вперше взяла участь в олімпіаді з польської мови на міському рівні і посіла друге місце. Відтоді моя жага до вивчення мов лише посилилася. І я вирішила продовжити брати участь в олімпіаді і в наступні роки. У 10 класі початок повномасштабного вторгнення і перебування за кордоном завадили цьому. В 11 класі, коли я перемогла в першому (шкільному) етапі олімпіади, то вже не могла дочекатися і ретельно готувалася, знайомлячись також із польською літературою та культурою. Надзвичайно допомогли мені в підготовці моя вчителька — пані Олена Станішевська та репетиторка — пані Марія Філісєєнко, за що я їм дуже вдячна. Коли я дізналася результати всеукраїнського етапу олімпіади, то була дуже щаслива. Сподіваюся, що проведення таких заходів і в наступні роки допоможе відкрити потенціал у вивченні польської мови ще багатьом учням Житомирщини та України", — сказала Софія Тарнавська.
Фото надала Софія Тарнавська

У коментарі Суспільному учень 9 класу ліцею №8 Житомира Андрій Мартінзон розповів, що його перше знайомство з польською мовою відбулося, коли він вперше приїхав до Вроцлава, щоб відсвяткувати Різдво з братом, який поїхав на заробітки.

"Тоді я ще не розумів жодного слова, тільки міг тихо сказати "cześć". Потім у школі з 5-го класу я почав вивчати польську мову. Спочатку було складно вимовляти тяжкі для нашої вимови звуки та слова, а граматика була для мене, як гора Олімп, — висока і нездоланна. Для мене це була складна мова, що мені не дуже подобалося, але так як в мене було багато предків-поляків, то за рік до повномасштабного вторгнення я вирішив більше приділяти їй увагу і пішов до репетитора. Коли почалася війна, я виїхав з України разом із мамою до Вроцлава. Через два тижні я пішов в польську школу в 7-ий клас. Там всі були дуже дружелюбними, допомагали українцям. Відтоді я більш поглиблено почав вивчати польську мову", — розповів Андрій Мартінзон.
Фото надав Андрій Мартінзон

У вивченні мови житомирянину допомагали додаткові заняття для біженців, а також спілкування з польськими однокласниками.

"Коли був останній дзвінок у польській школі, мене нагородили свідоцтвом з відзнакою за високі досягнення у навчанні. 8 клас я також закінчив з відзнакою. На початку дев'ятого класу я повернувся до житомирського ліцею №8. Там я знову став старостою класу, а потім мене обрали на посаду президента ліцею. На початку сезону олімпіад моя вчителька з польської Олена Валеріївна Ладнюк запропонувала мені взяти участь в шкільному етапі. Я пройшов його і далі на мене чекав міський етап, а затим — обласний, на якому я посів перше місце", — повідомив Андрій.

Потім тривала підготовка до всеукраїнського етапу.

"Ми дуже довго готувалися. Повторювали все, що тільки згадували. А коли я дізнався, що отримав перше місце на всеукраїнському етапі, то моїм емоціям не було меж. Я дуже щасливий, що зміг довести собі, що я можу. Головне — це сила духу і старання. Під час олімпіади намагаєшся вчитатися в кожне слово, речення, щоб нічого не пропустити. Найлегшим для мене було говоріння, під час якого ти просто висловлюєш свої думки, починаєш згадувати все, що тобі коли-небудь говорили. В моїй перемозі також відіграв велику роль досвід з польської школи, всі прочитані твори під час навчання. Окрім ліцею, я ще навчаюсь у польській суботньо-недільній школі імені Іґнація Яна Падеревського у Житомирі", — розповів дев'ятикласник.

У коментарі Суспільному вчителька Андрія Мартінзона Олена Ладнюк розповіла, що фінальний етап олімпіади складався з двох турів:

  • тестування з польської граматики;
  • усне спілкування за темою, запропонованою журі.
"Рівень складності тестів був доволі високим, але Андрій показав найвищий бал серед своїх суперників, а під час усного спілкування, на мою думку, бездоганно відповів на усі запитання, поставлені йому членами журі. Готувалися до конкурсу ми довго і старанно, працювали і в ліцеї, і онлайн, а ще велику кількість часу Андрій працював самостійно, надсилаючи мені на перевірку виконані завдання. Чому ми отримали такий результат? Тому що Андрій — дуже талановитий, амбітний, відповідальний, старанний і розумний учень, який у всьому прагне досягти вершини. І, як говорить одна з моїх колежанок, — "воля до перемоги у цього парубка — понад усе", — розповіла Олена Ладнюк.
Фото надала Олена Ладнюк

У коментарі Суспільному учениця 10 класу Коростенського міського ліцею №12 Надія Голуш розповіла, що участь в олімпіаді була для неї важливим і водночас хвилюючим досвідом.

"Я розуміла ту відповідальність, яка була покладена на мене, як на представницю від Житомирської області, тому мала показати себе з найкращого боку. Ось чому працювала якнайстаранніше, аби досягти гарних результатів. Хочу подякувати своїй вчительці Ірині Миколаївні Козак, яка, незважаючи на відстань і навчання через екран монітора, змогла якісно підготувати мене до іспитів та конкурсів. Також безмежно вдячна своїм батькам, які допомогли мені повірити в себе, які безперервно підтримують мене на моєму довгому шляху до здобуття вершин", — розповіла Надія Голуш.
Фото надала Надія Голуш

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube