Десятикласник з Житомира Дмитро Грищук отримав призові місця у двох секціях фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.
Про це Суспільному розповіла голова журі та президентка Житомирського територіального відділення Малої академії наук України Марія Бовсуновська.
За її словами, Дмитро Грищук брав участь одразу у двох секціях та отримав в обидвох призові місця.
"У секції "Комп'ютерна інженерія" Дмитро Грищук захищав роботу на тему "Розробка медіасервісу з ефективним багаторівневим підходом до передачі потокового медіа" і посів ІІ місце, а в секції "Медицина" з науково-дослідницькою роботою "Використання Марківського моделювання для обґрунтування доцільності впровадження національної програми з вакцинопрофілактики раку шийки матки в Україні" виборов ІІІ місце", — повідомила Марія Бовсуновська.
У коментарі Суспільному Дмитро Грищук розповів, що йому цікаві обидві сфери: і медицина, й інформатика.
"В секції "Медицина" з науковою роботою мені допоміг мій батько, який працює викладачем в інституті медсестринства. Тема доволі складна, але при цьому цікава та актуальна. Я намагався довести, що в сучасних умовах в Україні є актуальним впровадження вакцинації від вірусу папіломи людини. Ця вакцинація допоможе в економічному плані нашій державі, бо збереже понад 17 709 років якісного життя людей. Витрати на вакцинацію доволі значні, але при цьому вигода, яка в майбутньому отримується від цього, переважає", — розповів десятикласник 21 школи Житомира.
Друга робота Дмитра у секції "Комп'ютерна інженерія" пов'язана з розробкою медіасервісу.
"Моя робота складається з трьох умовних частин. Це перш за все медіасервіс, який дозволяє транслювати відеопотоки, сайт та додатки. Найбільш детально розглянуто саме медіасервіс, тому що використано при розробці доволі такий сучасний підхід, який перед цим ніде не використовувався. І саме для передачі відео мною було розроблено власний протокол та доведено, що він ефективніший, швидший та кращий за вже існуючі рішення", — пояснив Дмитро Грищук.
Найбільше Дмитру подобається інформатика.
"Я займаюся інформатикою ще з сьомого класу і в майбутньому планую саме з нею пов'язати своє життя. Нещодавно я брав участь у першій у світі ліцензійній національній "Олімпіаді геніїв" (Genius Olympiad) і на всеукраїнському етапі посів перше місце та, відповідно, пройшов на міжнародний етап. Тож у червні помандрую до США, де з 7 червня протягом 5 днів буде проходити міжнародний етап цього конкурсу. Там змагатимуться представники понад 100 країн світу. Я братиму участь в програмуванні", — розповів Дмитро.
Голова журі та президентка Житомирського територіального відділення Малої академії наук України Марія Бовсуновська розповіла Суспільному, що імена переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України оголосили 15 травня. З-поміж 53 фіналістів з Житомирщини 24 стали призерами:
- ІІ місце — 9 призерів;
- ІІІ місце —15 призерів.
"Конкурс тривав з 10 по 15 травня. Проходив він онлайн по всій Україні. У період війни всі етапи обласного рівня і, зокрема, житомирського територіального відділення теж проходили онлайн, оскільки таким чином організатори хотіли долучити більшу кількість дітей, особливо зі східних областей України, щоб у всіх були рівні права і можливості щодо участі у конкурсі. Протягом останніх чотирьох років збільшується кількість переможців фіналу МАН з-поміж учасників з Житомирської області. І цього року ми маємо ще на два призера більше. Минулого року у нас було 22 переможці, а цього року — 24", — повідомила Марія Бовсуновська.
За словами президентки Житомирського територіального відділення Малої академії наук, зросла не лише кількість робіт, а й їхня якість та фаховий рівень.
"Рівень робіт конкурсантів надзвичайно високий. Я можу сміливо сказати, що діти, які захищають наукові роботи навіть на обласному рівні, презентують щось схоже на дисертацію чи дипломну роботу. І, відповідно, члени журі високого рівня, і вимоги до учасників високі, і рівень робіт, дійсно, високий", — зазначила Марія Бовсуновська.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: