Енергозберігаючий дитячий майданчик: школяр із Житомира Михайло Шубін став призером міжнародної олімпіади "DreamECO"

Школяр із Житомира Михайло Шубін став призером міжнародної олімпіади "DreamECO", квітень 2024 року. Фото: Анатолій Шубін

Вихованець гуртка "Основи науково-дослідницької діяльності" Житомирського міського центру науково-технічної творчості Михайло Шубін став призером міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів "DreamECO", яка проходила з 27 по 29 квітня у Києві.

У коментарі Суспільному Михайло розповів, що брав участь у секції "Ресурси та енергія" і посів друге місце зі своїм проєктом "Енергозберігаючий дитячий майданчик".

"Коли я навчався у шостому класі, то теж брав участь у цьому конкурсі і тоді також здобув друге місце. Тоді на цей захід приїжджали учні з різних країн світу, а цьогоріч, на жаль, через повномасштабне вторгнення учасниками були лише школярі з України", — розповів Михайло Шубін.
Фото: Анатолій Шубін

Ідея його проєкту полягає в тому, щоб використовувати дитячі майданчики для вироблення електроенергії за допомогою явища електромагнітної індукції.

"Дитячі майданчики досить поширені в містах і чимало людей проводять там час, генеруючи при цьому багато механічної енергії. Ми вирішили скористатися цим для того, щоб перетворити механічну енергію в електричну. Отриману електроенергію можна використовувати для освітлення дитячого майданчика або для інших потреб", — повідомив Михайло.
Фото: Анатолій Шубін

За словами винахідника, проводячи час на такому майданчику, діти почнуть раніше знайомитись з таким предметом, як фізика.

"На таких майданчиках діти краще розумітимуть фізичні процеси, зокрема, використання альтернативних джерел енергії. І будуть випробовувати це на реальному об'єкті. Коли вони щось крутитимуть, то вироблятиметься електричний струм", — пояснив Михайло Шубін.
Фото: Анатолій Шубін

З цим проєктом в червні 2023 року Михайло брав участь в ідеатон "Нові рішення для зеленої енергетики".

"Цей конкурс був організований Житомирською міською радою та Агенцією розвитку міста. Мій винахід привернув увагу організаторів та сподобався їм", — додав Михайло Шубін.

Керівник гуртка "Основи науково-дослідницької діяльності" Житомирського міського центру науково-технічної творчості Анатолій Шубін розповів Суспільному, що у міжнародній екологічній олімпіаді наукових проєктів "DreamECO" брали участь четверо гуртківців.

"Двоє з них посіли в секції "Ресурси та енергія" призові місця. Ілля Сидорчук виборов перше місце, а Михайло Шубін — друге. Також наймолодшого учасника з Житомира шестикласника Олександра Кононюка журі відзначило за гарний захист", — повідомив Анатолій Шубін.
Фото: Анатолій Шубін

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube