Шестикласниця Черняхівського ліцею Аріна Шмалій стала призеркою міжнародного конкурсу імені Петра Яцика

Шестикласниця Черняхівського ліцею стала призеркою міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Фото надала Надія Григорчук

Шестикласниця Черняхівського ліцею Аріна Шмалій посіла третє місце у фінальному етапі XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Про це Суспільному розповіла вчителька Аріни Надія Григорчук.

За її словами, вона познайомилася з Аріною Шмалій у 5 класі, коли почала викладати українську мову та літературу в 5-В Черняхівського ліцею.

"Дівчинка виявляла гарні здібності з української мови, охоче підходила до виконання творчих завдань, була активна, допитлива, багато читала, тому я одразу звернула на неї увагу. Пізніше запропонувала спробувати свої можливості у конкурсі імені Петра Яцика. Арінка погодилася, і ми почали додатково працювати", — розповіла Надія Григорчук.
Фото надала Надія Григорчук

До конкурсу готувалися переважно після уроків в ліцеї або онлайн з дому.

"Звісно, це величезна праця, оскільки, окрім фактичного матеріалу, потрібно бути обізнаною, вміти наводити приклади та аргументи, складати есеї. Я навчала, як звичайні речі можуть заговорити до нас, як дощик може плакати, а сонечко радіти разом із людьми. Ми не очікували, але вже у 5 класі Аріна посіла 3 місце на всеукраїнському етапі. Звісно, ця перемога надихнула дівчинку ще більше, і в 6 класі ми активніше почали працювати, удосконалювали мовні знання, відпрацьовували різні жанри творів, вчили, писали, творили. І знову перемога — третє місце у фінальному етапі міжнародного конкурсу з української мови. Батьки поділяють захоплення доньки українською мовою і всіляко підтримують", — повідомила вчителька Аріни.
Фото надала Надія Григорчук
"Підготовка до конкурсу відбувалася під час офлайн та онлайн зустрічей із вчителькою. Я виконувала багато тренувальних та творчих завдань. Участь у конкурсі була хвилюючою, адже я представляла Житомирську область, але водночас цікавою, пізнавальною. Хочу подякувати своїй вчительці Надії Андріївні Григорчук за віру у мене, за знання та підтримку", — сказала у коментарі Суспільному Аріна Шмалій.

У 2024 році п'ятеро учнів ліцеїв Житомирщини стали призерами фінального етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Про це Суспільному розповіла завідувачка лабораторії освітнього адміністрування Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Кравчук.

За її словами, четвертий етап конкурсу відбувся у дистанційному форматі 8 березня 2024 року. У ньому змагалися понад 800 знавців української мови — представники закладів освіти з усіх областей України. Переможцями та призерами стали 72 учасники, з-поміж яких п'ятеро учнів ліцеїв Житомирщини.

Друге місце посів:

  • учень 3 класу житомирського ліцею №28 імені гетьмана Івана Виговського Владислав Коробійчук.

Третє місце здобули:

  • Аріна Шмалій — учениця Черняхівського ліцею №1 Черняхівської громади;
  • Ірина Москалевська — учениця 11 класу ліцею №27 Житомира;
  • Катерина Проботюк — учениця 9 класу ліцею №1 Житомира;
  • Назар Гаврилюк — учень 3 класу ліцею №10 "Тріумф" міста Бердичів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube