Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Підготовка була важкою". Дар'я Блашко повертається до виступів на гонках Кубка світу після часткового пропуску сезону

Ексклюзивно
Дар'я Блашко. Фото: Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар біатлоністки для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України з біатлону готується до поновлення змагань у межах першого етапу Кубка світу. Наступний старт у шведському Естерсунді – жіноча естафета.

До складу української команди на естафету тренерський штаб на чолі з Миколою Зоцем включив біатлоністку Дар'ю Блашко, яка проводитиме першу гонку в нинішньому сезоні. На прийдешньому старті спортсменка бігтиме другий відрізок гонки.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу та Кубка IBU з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Новий сезон Блашко розпочинає на тлі пропуску частини попереднього сезону через проблеми зі здоров'ям. А під час заключного етапу підготовки до сезону Кубка світу Дар'я не змагалася в контрольних стартах збірної України, які минули у шведському Ідре, через хворобу.

Не потрапила Блашко через хворобу й до складу на перші два старти сезону Кубка світу — змішані естафети та індивідуальну гонку. Тренер жіночої команди Микола Зоц розповідав в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт, що причина пропуску біатлоністкою цих гонок була пов'язана з міркуванням збереження її сил.

Перед першим стартом сезону на рівні Кубка світу Блашко ексклюзивно поспілкувалася із Суспільне Спорт. Біатлоністка розповіла про кондиції на початку змагань та власний емоційний стан, а також визначила цілі на змагальний рік.

  • Про власні кондиції після хвороби перед стартом сезону
"Коли тренуєшся, то й почуваєшся гарно. Далі покажуть результати. Далі, можливо, побачимо".
  • Про те, що не бігла контрольний старт

"Звісно, я хотіла пробігти контрольний [старт]. Цей старт використовується як робота над помилками, там ще можна щось зробити не так. Але коли ти приїжджаєш на Кубок світу, то вже потрібно робити усе безпомилково. Звісно, хотілося випробувати власні сили перед першим офіційним стартом, але вже як є".

  • Про минулий сезон та цілі на нинішній

"Минулий сезон був важкий. Гадаю, що це після подій у ЧерніговіНа початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну біатлоністка знаходилася в Чернігові.. Я відпрацювала літо на адреналіні якомусь, а потім у сезон ввійшла і розумію, що не можу бігти. Далі те, що я захворіла у середині сезону, це теж далося взнаки. Останні три етапи дали мені якийсь позитив у моїх почуттях на трасі. Я зрозуміла, що можна далі продовжувати".

"Підготовка до цього сезону була важкою. Складно було не у процесі тренувань, а в якомусь моральному плані. Та все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими".
  • Про теперішній емоційний стан

"Я відпустила ситуацію, бо більше часу проводжу в Європі та тих регіонах України, де немає такого жаху. Але коли чуєш як волає сирена, то не знаєш, що робити. На щастя, минув той час, коли ти чітко розуміла, як потрібно діяти під час тривоги".

  • Про спілкування українською мовоюБлашко народилася у Білорусі і до березня 2017 року представляла збірну цієї країни
"Я не вчу спеціально, але намагаюся спілкуватися українською якомога більше. Щодо програм, якщо натрапляю на щось цікаве, то можу подивитися. Та конкретно не шукаю програми з вивчення".
Дар'я Блашко. Фото: Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua
  • Про підтримку вболівальників

"У першу чергу хочу подякувати вболівальникам. Вони завжди з нами, завжди підтримують. Особливо ті фани, які приїжджають на етапи Кубку світу, на чемпіонати України. Ця підтримка дуже важлива для мене. Щоразу потрібно доводити, що ти можеш. Також хочу сказати, щоб усі трималися. Я думаю, що усе буде гаразд, ми переможемо".

Хто така Дар'я Блашко

  • 27-річна українська біатлоністка з Чернігова.
  • Блашко – учасниця бронзової естафети чемпіонату світу з біатлону у 2021 році.
  • Також на рахунку Блашко "бронза" на етапі Кубка світу в Обергофі в одиночному міксті у сезоні 2021/22. Ця медаль є останньою для України на рівні Кубка світу з біатлону.
  • У попередньому сезоні Блашко мала 18 стартів на рівні Кубка світу, де жодного разу не потрапляла у залікову зону. Її найкращий результат в особистих гонках – 43-є місце у спринті в Новому-Мєсті та гонці переслідування в Поклюці.