Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

Збірна України з біатлону визначила склад на першу жіночу естафету сезону Кубка світу: хто бігтиме

Ексклюзивно
Дар'я Блашко. Фото: Дмитро Євенко

Ексклюзивна інформація Суспільне Спорт зі Швеції.

Жіноча збірна України визначилася зі складом на естафету Кубка світу з біатлону 2023/24. Заявку команди назвав старший тренер Микола Зоц ексклюзивно для Суспільне Спорт.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу та Кубка IBU з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Жіноча естафета буде уже третьою командною гонкою сезону, але першою саме класичною естафетою. Раніше біатлоністи відкрили Кубок світу змішаними естафетами та індивідуальними гонками.

До складу збірної України на естафету не потрапили Анастасія Меркушина та Любов Кип'яченкова з тих біатлоністок, що перебувають у Швеції. Натомість до заявки потрапила Дар'я Блашко, для якої це буде перша гонка у сезоні. А також Христина Дмитренко – дебютантка змагань на рівні Кубка світу.

Саме Дмитренко відкриватиме естафету для України, натомість фінішеркою буде Ірина Петренко. Уп'яте в кар'єрі в естафету потрапила Анна Кривонос – усі чотири попередні рази вона бігла у минулому сезоні.

Склад збірної України на жіночу естафету в Естерсунді
 • Христина Дмитренко – Дар'я Блашко – Анна Кривонос – Ірина Петренко

Головний тренер жіночої збірної Микола Зоц у коментарі для Суспільне Спорт розповів про вибір складу на естафету, прокоментував відсутність в Естерсунді Юлії Джими та оцінив погодні умови перед завтрашньою гонкою.

 • Про склад на естафету
"У нас не такий великий вибір, тому обирати було неважко. На сьогодні ми бачимо такий склад, але під час сезону будемо напрацьовувати різні варіанти".

"Нам потрібно за сезон скласти естафетну четвірку. Наразі ми знаємо лише можливості спортсменок, яких бачили на першому етапі. Інших треба ще подивитися, це і сестри Юлія та Олена Городні, також Олександра Меркушина. Подивимося, хто зможе себе якісно продемонструвати саме в естафеті. На тренуваннях одна справа, але під час змагань – зовсім інша".

 • Про відсутніть Юлії Джими на першому етапі Кубка світу

"Звісно, якби у Юлії все було добре зі здоров’ям, то ми б на неї розраховували. До етапу ми думали, що й місце [Анастасії] Меркушиної в естафеті заброньовано. Втім, життя ставить нові виклики. Якщо було б усе добре, то Джима бігла б і тут. Та якби вона не була готова на усі 100 відсотків, то бігли б інші".

 • Про завдання на першу естафету
"Не можна сказати, що ми будемо виходити як на тренування. Це ж етап Кубка світу, ми сюди приїхали, щоб показувати результат. Амбіції мають бути і у спортсменок, і в тренера. Ми будемо намагатися виступити якомога краще, але ми готові до того, що щось може не вийти. До того ж, ми реально розуміємо наші можливості на сьогоднішній день. У кожному старті ми намагатимемося виступити на максимум".
 • Про погодні умови

"Умови, в принципі, для усіх однакові. Сьогодні складність у тому, що вітер зі снігом. Він дме назустріч й задуває приціли. Однак, тут нічого не зробиш, треба бути готовими до цього. Це складнощі, дискомфорт, але ми ж не у тирі чи залі".

Розклад першого етапу Кубка світу (Естерсунд, Швеція)

 • 29 листопада. 16:20. Естафета — жінки
 • 30 листопада. 16:20. Естафета — чоловіки
 • 1 грудня. 15:45. Спринт — жінки
 • 2 грудня. 15:45. Спринт — чоловіки
 • 3 грудня. 15:00. Гонка переслідування — жінки
 • 3 грудня. 17:00. Гонка переслідування — чоловіки