Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Якщо б не результат Меркушиної, поставив би вищий бал". Тренер збірної оцінив виступи українок у індивідуальній гонці

Ексклюзивно
. Анастасія Меркушина. Фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар Миколи Зоца для Суспільне Спорт.

На стартовому етапі Кубка світу 2023/24 в Естерсунді відбулась жіноча індивідуальна гонка. У змаганнях взяли участь п'ять українських біатлоністок.

Україну в гонці представили Анна Кривонос, Анастасія Меркушина, Христина Дмитренко, Ірина Петренко та Любов Кип'яченкова. Найкращий результат показала Ірина Петренко — 22-е місце.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Після гонки старший тренер жіночої збірної України Микола Зоц оцінив виступи підопічних в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт. Зокрема, він прокоментував невдалий результат Анастасії Меркушиної (83-те місце) та прикрий інцидент з Христиною Дмитренко.

  • Про результати гонки
"Сьогоднішня гонка дає для мене якийсь оптимізм працювати далі та робити команду. У нас двоє у топ-40, але два штрафи для Ані Кривонос – це дуже прикро. Далі все залежить від самих дівчат, якщо вони захочуть рухатися далі, будуть рости. Зараз видно, що вони організувалися. Моє завдання полягає у тому, щоб вони повірили, що на цьому рівні вони можуть боротися. Іра Петренко, якби на останньому рубежі помилку не зробила, вона б з одним штрафом була б сьогодні у десятці напевно. Це вже результати, з яких можна рухатися далі".

"Христина Дмитренко прийшла на останню стійку, там був маленький інцидент. Проте це помилка самої спортсменки. На підході до стрільбища вона має подивитися, що установка була не перезаряджена. Вона стала, установку так й не перезарядили, вона постояла. Далі, за правилами змагань, треба було зняти гвинтівку, витягнути магазин, вставити та перейти на іншу установку. Десь секунд 20-25 вона втратила, а так теж була б у топ-40. Я скажу, що результат гонки вселяє мені оптимізм".

  • Про Анастасію Меркушину

"Так, п’ять хиб від Насті – це несподіванка. Та покращити її стан за добу чи навіть за тиждень майже нереально. Тут є психологічні моменти, за це потрібно було думати та переживати ще під час літньої підготовки. Та все залежить від неї. Якщо вона розгубиться та піде у розпач, то нічого хорошого не буде. Якщо ж вона, як нормальна спортсменка, як боєць переосмислить, то я буду за неї боротися. У нас не такий широкий вибір, щоб розкидатися спортсменками такого калібру. Тренери – готові, команда – готова, але це ж не може тривати безкінечно".

  • Про те, чи відомо, хто побіжить естафету на наступному етапі
"Не хотілося б вже зараз називати прізвища, але будемо думати щодо Петренко, Дмитренко. Думаю, Кривонос, вона заслужила. Ще у нас є два дні, будемо обирати між Настею Меркушиною та Дашею Блашко. Ми сьогодні не поставили Дашу на гонку, але це була перестраховка під естафету, щоб її не замучити".
  • Про Любов Кип’яченкову

"Якби бігла Блашко, то Кип’яченкова взагалі б сьогодні не бігла. Для мене не так важливо, яке місце вона посіла. Для мене важливо, що у неї дуже проблемна ситуація зі стрільбою була. Для її психологічного стану те, що вона сьогодні впоралася, це великий плюс. Хоча мучила той останній постріл. 50 секунд на одній стійці втратила, 40 – на іншій. Проте Люба сьогодні молодець, для неї ця гонка може бути переломною. Я казав неодноразово, що біатлон – це психологія. Для мене важливо, що вона впоралася на рубежі. Отже, якщо захоче, то можемо працювати".

  • Як оцінює команду за підсумками Першого етапу Кубка світу

"Я сьогодні отримав задоволення від гонки. З двома штрафами на цьому рівні боротися нам важко, але з одним чи взагалі з нулем, це вже великий показник. За десятибальною шкалою, якщо не враховувати результат Насті Меркушиної, то поставив би вищий бал. Але Настя це ж частина нашої команди. Загалом сім балів поставив би. Але це все залежить від рівня команди. Я сподіваюся, що у нас за рік-два команда буде іншого калібру із цих же людей".