СБУ на Рівненщині, з початку 2024 року, викрила понад 30 людей, яких підозрюють у державній зраді. Загалом в області отримали підозри більше, ніж дві сотні людей за колабораціонізм, сприяння ухиленню від мобілізації та інші незаконні дії.
Про це на онлайн-брифінгу Рівненської ОДА 6 червня розповіла речниця СБУ в області Анна Свінціцька-Савчук.
За її даними, за п'ять місяців цього року за сприянням СБУ про підозру повідомили близько двомстам людям, з них:
- 34 — причетним до організації незаконної схеми ухилення від мобілізації;
- 32 — за державну зраду;
- 30 — за колабораціонізм та пособництво державі-агресору;
- 15 — за розповсюдження комуністичної символіки;
- трьом — за передання відомостей про місця дислокації та переміщення військовослужбовців;
- трьом — за виправдовування збройної агресії РФ проти України.
"Крім цього, припинили діяльність дев'яти організованих злочинних угрупувань. Водночас служба безпеки регіону на постійній основі проводить безпекові контрдиверсійні заходи на території Рівненської області. Основна мета — не допустити дестабілізації суспільно-політичної обстановки, вчинення провокацій та будь-яких інших способів розхитати ситуацію всередині регіону", — зазначила речниця.
Диверсія, злив даних про ЗСУ та ухилення від мобілізації
У травні засудили білоруса на 15 років за підготовку диверсії. Суд довів, що він намагався встановити GPS-трекери біля електроопори атомної електростанції, щоб навести російський БпЛА.
"За ґратами проведе диверсант головного управління воєнної розвідки РФ, який, за їхнім завданням, прибув на територію України для коригування ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі нашої держави. СБУ регіону затримала вказану особу у січні 2024 року, коли він намагався встановити GPS-трекери на опори лінії електропередач, що живлять Київську агломерацію", — розповіла Анна Свінціцька-Савчук.
У травні СБУ затримала російського агента, який, за даними слідства, збирав розвіддані про військові об’єкти та пересування техніки. Йому повідомили про підозру у державній зраді.
"СБУ запобігла ракетно-дроновим ударам по військовій та критичній інфраструктурі області. Співробітники СБУ затримали агента ФСБ, який за завданням російської спецслужби здійснював збір відомостей про військовослужбовців та можливі місця їхньої дислокації. Зловмисником виявився уродженець тимчасово окупованого півострова, який тривалий час проживав у Рівному та здійснював міжнародні перевезення комерційних вантажів", — додала речниця.
У січні повідомили про підозру сімом чоловікам у створенні злочинної організації, яка незаконно переправляла призовників через кордон.
"Зокрема викрили учасників злочинної організації, до якої були причетні мешканці Рівненської та Львівської областей. Організатором був раніше судимий за аналогічні злочини. Загалом до схеми причетні семеро осіб: шестеро цивільних та один представник правоохоронного органу Рівненської області", — підсумувала Анна Свінціцька-Савчук.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook