Намагався підірвати електроопору Рівненської АЕС: суд ухвалив вирок білорусу

Затримання громадянина Білорусі за спробу диверсії на Рівненщині. Прокуратура в Рівненській області

За підготовку диверсії на Рівненщині білоруса засудили на 15 років. Суд довів, що він намагався встановити GPS-трекери біля електроопори атомної електростанції, щоб навести російський БпЛА. Його затримали на місці.

Про це йдеться у вироку Кузнецовського міського суду від 20 травня.

Засуджений народився на території РФ в Ростовській області, має громадянство Білорусі.

Іноземець з 2015 року воював проти України. Він служив стрільцем та навідником-артилеристом у підрозділах так званих ДНР та ЛНР. У 2023 році був у складі ПВК "Вагнер", брав участь боях поблизу Бахмута.

За даними слідства, в серпні 2023 році чоловіку в Telegram написала людина, яка назвалася співробітником головного штабу Збройних сил РФ. Він запропонував білорусу поїхати в Україну з метою "вчинення диверсії на одному з об`єктів енергетичної інфраструктури".

Чоловік за вказівкою "куратора" купив мобільний телефон, SIM-картки, маскувальний халат, компас і термобілизну.

"3 січня 2024 року підозрюваний отримав завдання — встановити GPS-трекери на одному з об`єктів енергетичної інфраструктури на території Рівненської області задля подальшого його зруйнування. Він прибув до м. Пінськ в Білорусі, де йому забезпечили переправлення на територію України", — йдеться у вироку суду.

На Рівненщині поблизу кордону чоловіка зустріли та передали рюкзак, в якому був паспорт громадянина України та GPS-трекери.

11 січня 2024 року білорус намагався виконати поставлене завдання. Він приїхав до анкерної опори Рівненської АЕС та хотів встановити пристрій. Співробітники СБУ затримали його на території Сарненського району.

За виконання завдання йому заплатили тисячу доларів. Також йому обіцяли надати російське громадянство та виплатити ще 5 000 доларів.

"Анкерна опора Рівненської АЕС відіграє важливу роль у видачі потужності та має народногосподарське значення, оскільки є складовою частиною об`єднаної енергосистеми України", — наголосили в справі суду.

За даними речниці прокуратури в області Оксани Жужельської, якби російські війська завдали удар по даному об'єкту, то це призвело б до знеструмлення Києва та частини Київської області.

У судовому засіданні обвинувачений визнав свою провину повністю та сприяв слідству. Відтак 20 травня суд ухвалив вирок та призначив покарання:

  • за вчинення диверсії 15 років позбавлення волі;
  • за створення терористичної групи чи терористичної організації — 13 років.

Остаточне покарання присудили шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим — 15 років тюрми, з конфіскацією майна. Початок строку відбування покарання рахуватимуть з дня затримання чоловіка.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook