Покарали штрафом: на Рівненщині судили прихильницю УПЦ МП за розпалювання релігійної ворожнечі

На Рівненщині за розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті судили жительку села Великий Жолудськ. Вона розмістила у Facebook відео з образами парафіян ПЦУ та пропагандою винятковості УПЦ МП. Прихильниця останньої свою вину визнала. Її покарали штрафом.

Про це йдеться у вироку Володимирецького районного суду, який оприлюднили 29 травня.

За версією слідства, 27 березня 2024 року жителька села Великий Жолудськ Рафалівської громади, прихильниця УПЦ МП, раніше не судима розмістила у Facebook, в якому були наявні "висловлювання, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі, приниження парафіян ПЦУ, вживання пропаганди винятковості УПЦ, висловлювання щодо ПЦУ образливих найменувань і характеристик та ненависті в Україні між вірянами УПЦ та ПЦУ".

У вироку обумовлено, що при цьому жінка усвідомлювала протиправний характер своїх дій:

"Своїми умисними діями, які виразились у порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань вчинила кримінальне правопорушення".

Санкція статті передбачає штраф від 3 400 гривень до 8,5 тисяч грн або обмеженняОбмеження волі передбачає утримання особи в спеціальних виконавчих установах відкритого типу, без ізоляції від суспільства і з обов'язковим залученням засудженого до роботи. волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

20 травня обвинувачена, її адвокат і прокурор уклали угоду про визнання винуватості.

"Згідно з умовами вказаної угоди, повністю визнала свою вину в зазначеному діянні й зобов`язалася беззастережно визнавати обвинувачення в обсязі підозри в судовому провадженні, в подальшому подібного не вчиняти та щиро розкаюється у скоєному", — йдеться у вироку.

За взаємною згодою також визначили вид та міру покарання — 3 400 гривень.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook