СБУ на Рівненщині повідомила про підозру сімом людям, яких підозрюють в переправленні чоловіків за кордон

. Фото: СБУ в Рівненській області

На Рівненщині Служба безпеки України повідомила про підозру сімом чоловікам у створенні злочинної організації, яка, за даними слідства, незаконно переправляла призовників через кордон. Підозрювані вносили клієнтів до системи "Шлях" під виглядом водіїв та волонтерів. Вартість таких послуг з людини — 5,5 тисяч доларів.

Про це 16 січня повідомили у пресслужбі СБУ в області.

За даними СБУ, канал переправлення військовозобов’язаних за кордон організував місцевий житель, раніше судимий за аналогічні злочини. Він залучив до реалізації схеми жителів Рівненщини та Львівщини — шість цивільних та одного працівника правоохоронних органів Рівненської області. На вивезенні кожного чоловіка вони заробляли до 5,5 тисяч доларів.

"Ділки виготовляли фіктивні документи на підставі яких вносили дані про так званих "клієнтів" до інформаційної системи "Шлях", що давало їм можливість безперешкодно перетинати кордон до країн Європи під виглядом водії міжнародних пасажирських перевезень та волонтерів", — зазначила речниця СБУ в області Анна Свінціцька-Савчук.

За інформацією речниці, з листопада 2022 року до моменту їх викриття, учасники угруповання незаконно переправили через кордон 62 людини призовного віку та отримали близько 80 тисяч доларів.

Правоохоронці вилучили у них транспортні засоби, печатки, ЕЦП, господарську документацію, гроші, банківські картки, телефони. Суд наклав арешт на майно підозрюваних, зокрема, на 20 авто, об’єкти нерухомості, банківські рахунки та понад мільйон гривень.

За даними прокуратури в області, ініціатором створення злочинної організації став 30-річний житель Рівненського району.

"Військовозобов’язаним чоловікам оформлювали фіктивні договори працевлаштування, переправляли їх через державний кордон України та проводили з ними інструктажі під час виїзду. Пізніше учасники угруповання переганяли назад до України транспортні засоби, на яких виїхали псевдоводії", — повідомила речниця прокуратури Оксана Жужельська.

Учасникам злочинної організації повідомили про підозри за фактами:

  • створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній;
  • незаконне переправлення осіб через державний кордон України;
  • несанкціоноване втручання в роботу інформаційних електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж вчинені повторно та за попередньою змовою групою осіб;
  • несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї.

Санкція статей передбачає позбавлення волі від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook