Перейти до основного змісту

На Кіровоградщині майже на третину подорожчала молочна продукція. Які прогнози надалі

Ексклюзивно

В Україні, зокрема й у Кіровоградській області, за два місяці майже на третину подорожчала молочна продукція. Причина — збільшення вартості сировини. Пік закупівельних цін був у січні.

Про це Суспільному розповів виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур.

За його інформацією, зростання вартості сировини у січні вплинуло на нинішні ціни молочної продукції.

"Це привело до суттєвого подорожчання всієї молочної продукції в Україні та створило дискомфорт споживачеві, що вилилось у зменшення продажів. В умовах дефіциту молочної сировини, заводи в середньому завантажені на 60%. У структурі собівартості готової продукції вартість сировини займає 70%. Тобто, якщо сировина підвищилась на 40%, то готова продукція піднімається, як мінімум, на 25-30%".
Ферма на Кіровоградщині, де утримують 207 корів. Суспільне Кропивницький

Понад пів століття займається молочним тваринництвом державне підприємство інституту сільського господарства на Кіровоградщині. На фермі утримують 207 корів, розповіла виконувачка обов’язків головного зоотехніка Галина Ігнатенко.

"Виробляємо вдень більше чотирьох тисяч тонн молока. Реалізуємо його на молокозавод у село Мокра Калигірка Звенигородського району Черкаської області".

Порівняла, на початку минулого року молоко продавали за ціною 12 гривень за кілограм. У листопаді – 19 гривень 60 копійок. У січні ціна зросла до 22 гривень за кілограм. Нині продають по 17 гривень 60 копійок.

З даними Галини Ігнатенко, за час повномасштабного вторгнення ціни на корми та сіль для корів підвищились втричі, що впливає на вартість сировини молока. Падіння цін у березні порівняно із січнем пов’язує із сезонним ростом надоїв навесні та збільшенням пропозицій для переробників.

"В Україні дефіцит молока"

Керівник Черкаського молокозаводу – кропивничанин Андрій Табалов. З його слів, сировину здебільшого привозять з Кіровоградщини, є постачальники з Черкаської та з Полтавської областей. Молока бракує.

"В нашій країні – дефіцит молока. Враховуючи це, завод, який розташований в Черкасах, може їхати по молоко навіть в Чернігівську та Сумську області, чого раніше ніколи не було. Ціни на сировину диктують молочні господарства. Наприклад, у 2024 році її вартість зросла на 40-70%, порівнюючи з 2023 роком".
Виробнича лінія Черкаського молокозаводу. Суспільне Кропивницький

За інформацією Андрія Табалова, у зв'язку з цим ціни на молочну продукцію підвищили на 20%.

"Ми змогли компенсувати тільки половину подорожчання сировини. От, наприклад, роздрібна ціна на звичайне ультрапастеризоване молоко – в межах 40 гривень. 900-грамова упаковка молока місяць тому коштувала на дві гривні менше. Але зараз йде стабілізація ситуації. Ми ведемо перемовини з фермерами стосовно зниження цін".

Виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур прогнозує, що у березні молочна продукція не подешевшає, далі найближчі пів року не дорожчатиме.

Топ дня
Вибір редакції