Від народної пісні до року: Yelka з Кропивницького презентувала "Дувай-ва"

Кропивницький гурт Yelka. Yelka

Кропивницький гурт Yelka представив музичний реліз на веснянку “Дувай-ва”. Основою стала пісня, яку записали від Насті Зеленко 1939 року народження з села Розумівка Кіровоградської області. Повторюваній мелодії та простому тексту оригіналу музиканти надали рокового аранжування, руху та зберегли первісну манеру вокалу.

Про це Суспільному розповіла солістка гурту Світлана Буланова.

Гурт Yelka (назва гурту — це ім’я бабусі вокалістки. Світлана перейняла від неї багато пісень, рецептів страв, традицій) у складі гітариста та аранжувальника Максима Величка, солістки Світлани Буланової та барабанника Макса Діденка створюють нові версії старовинних пісень, які Світлана записує в етнографічних експедиціях Кіровоградською областю. Настя Павлівна Зеленко, якої не стало два роки тому, передала Світлані чи не найбільше пісень.

"Вона наспівала мені цю пісню телефоном, – розповіла Світлана. – Я їй зателефонувала, і сказала, що у нас на садибі "Вершина" (будинок, який відновлює одна зі співзасновниць етнопроєкту "Баба Єлька" Інна Тільнова ) намічається толока. Приїдуть багато наших друзів, і хотілось би якоїсь нескладної мелодійно і по тексту пісню, щоб її могли співати всі – хто вміє, і хто не вміє. І вона каже: "Включай диктофон".

Настя Зеленко та Світлана Буланова. Світлана Буланова

Після толоки на садибі "Вершина" цю веснянку виконували учасники проєкту "Баба Єлька", які збираються, щоб співати народних пісень регіону у традиційній манері.

Також під час виступів гурту Yelka солістка наспівувала цю пісню, яку легко могли підхопити слухачі у залі. До співочого хуру з імпровізацією приєднувались музиканти гурту.

Так народився роковий варіант веснянки, розповідає Світлана, але музиканти не влаштовували її презентацію, бо вважали, що пісня надто легковажна для воєнного часу. Наважились показати її загалу весною, як і належить веснянці.

На платформі You Tube трек має більше тисячі переглядів, а слухачі залишають такі відгуки: "Нарешті трохи важче звучите, нарешті новенька крута пісня", "Буде в моєму плей-листі", "Це безперечно хіт!".