У мистецькій галереї Центрального коледжу П’ємонту (Шарлотта, Північна Кароліна, США) відкрилася фотовиставка волонтера Корпусу Миру Майкла Ендрюса, який у 2018-19 роках поєднував роботу волонтера і мандрував Кіровоградщиною у якості волонтера-фотографа команди "Баба Єлька". "Це про неймовірну стійкість, надію і наполегливість – людські якості, які важливі для майбутнього не лише українців, а й для нас" – написав Майкл у передмові до путівника по виставці.
Що відомо: Проєкт “Баба Єлька” заснований у 2018 році. Учасники збирають в селах Кіровоградської області старовинні пісні, рецепти, одяг, прикраси, посуд, спогади старожилів.
Об’єктив фотокамери Майкла Ендрюса спіймав чимало фотопортретів жительок сіл Кіровоградської області. "Баба Настя, баба Катерина, баба Оля, баба Галя, баба Марія, баба Ганна… Ті, які нас зустрічали, обіймали, пригощали, співали нам, впускали в свою хату і своє серце. Ті, душі яких вже відлетіли у засвіти, і ті, яким Бог дарував силу і довголіття. Наші баби", – розповідає про героїнь світлин співорганізаторка етнопроєкту "Баба Єлька" Світлана Буланова.
Виставка містить 30 фотографій, надрукованих на дерев’яних дошках. "Це люди, які пережили страшні часи і події, але свою тугу вони завжди перетворювали на радість. Вони мають сяйво в очах і посмішку на обличчі", – говорить Майкл Ендрюс.
Фотограф виступить з лекцією перед студентами Центрального коледжу П’ємонту, в якій розповість про експедиції Кіровоградщиною та проєкт "Баба Єлька": "Ми шукали серце України, те, що представляє українську історію і культуру – розповіді, пісні, рецепти, вишивку – те, що зберігають бабусі у віддалених селах. Нематеріальні скарби для майбутніх поколінь – щоб знали, розуміли і поважали. Це невмирущі традиції, які з покоління в покоління загартовувалися полум’ям у серцях українців. Це данина старожилам, які зберігають унікальні українські традиції і культуру, і "Бабі Єльці", чиї експедиції поза межами часу і немислимої війни, адже вони – для майбутніх поколінь.".
Майкл Ендрюс назвав виставку "Стійкість. Серце України".
Дивіться також
12 історій з експедицій "Баби Єльки" – відеопроєкт Суспільного "Експедиція на піч".
Читайте також
- У кропивницькій етнолабораторії "Баба Єлька" відтворюють жіночі речі, яким більше ста років
- Не для розваг, а для популяризації народних традицій. Кропивницький гурт "Дувайва" вивчає українські народні пісні
- "Традиційну культуру робити сучасною". У Кропивницькому презентували інтерпретацію бабусиних страв, рецепти яких записали від старожилів Кіровоградської області учасники етнографічно-пошукового проєкту "Баба Єлька"
- Гурти з Кропивницького Yelka та Inside The Sound виступатимуть на всесвітньому фестивалі та збиратимуть гроші для української армії
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб