Коли нас бачили, співали нашу "Гуляю я". Гурт Yelka з Кропивницького про участь у фестивалі в Польщі

. BW Pictures

Гурт Yelka з Кропивницького взяв участь у щорічному фестивалі української музики та театру у Гданську (Польща) JarmaRock FEST. "Коли відвідувачі нас бачили за лаштунками, починали співати нашу пісню "Гуляю я", тобто нас знали, чекали виступу, і це чудово", – поділилась враженнями від фестивалю вокалістка гурту Світлана Буланова. Про те, як музику з центральної України сприймали у Польщі та як допомагали на фестивалі Україні у боротьбі з Росією, вона розповіла Суспільному.

JarmaRock FEST (ЯрмаРокФест) – один із найстаріших фестивалів Європи, проводиться з 1967 року, розповіла Світлана Буланова. Організовують його українці, які живуть у Польщі, батьки й діди яких в 40-х роках емігрували до Європи.

JarmaRockFEST – найбільший молодіжний фестиваль української музики та театру в Польщі. "Цей рік особливий для України, а значить і для організаторів фестивалю, — йдеться на його сайті. – Коли в Україні йдуть бої, важка боротьба з ворогом, об’єднуючи українців, ми зустрінемося з вами, щоб показати Україну сильну, мужню, героїчну, вільну, а головне – таку, яка не перестає творити та дарувати любов і надію". Зібрання відбулось 18 - 19 листопада.

Окрім гуртів Yelka та Inside The Sound з Кропивницького, у фестивалі брали участь й інші українські артисти: Марія Бурмака, Kozak System, рок-гурт з Хмельницького "Stanza" та Павло Табаков.

Yelka мала 40-хвилинний виступ, який вміщав сім пісень. "Ми приїхали за чотири години до виходу на сцену, – розповіла Світлана Буланова. – Трішки збився графік — ми майже дві доби їхали автобусом. Дорога дуже фізично важка. Але нас так гарно зустріли, все наскільки було продумано, щоб ми комфортно себе почували, що концерт відбувся на одному диханні".

Публіка чекала на виступ. Концерт відбувся в артпросторі, де влаштовують концерти зірок світового рівня. До прикладу, на наступний день там грав український гурт ДахаБраха, каже Світлана Буланова. "Слухачі знали нашу музику. Авдиторія – здебільшого молодь. Найбільше "зайшла" наша "Гуляю я". Ми її записали у селі Копенкуватому – вона "качова", драйвова, жартівлива. Максим Величко її осучаснив, зробив танцювальною".

Ця пісня стала візитівкою гурту на фестивалі. Коли відвідувачі бачили його учасників, образу починали підспівувати "Гуляю я".

Світлана Буланова високо оцінила організацію фестивалю. "Я виступаю на сцені понад 10 років, є досвід. Якщо чесно, налякати немає чим. Тож це — найкраще організований фестиваль, на якому я була. Все було продумано до малої деталі. За гуртом була закріплена людина, він нас зустрів на вокзалі, трансфер, готель, технічна сторона на сцені. Коли ми приїхали на виступ, була готова барабанна установка і все за технічним рейдером, тож нам вистачило хвилин 10 для репетиції".

Окремо співачка відзначила зацікавленість поляків саме центральноукраїнською автентичною музикою. "Організатори знали, що являє собою проєкт "Баба Єлька", чим ми займаємось. Вони говорять, що для них цікаво, що саме у центральній Україні з'явився такий дослідницький проєкт, і я стовідсотково впевнена, що цей наш візит був не останній".

Фото Світлани Буланової

Як і багато культурних подій, які влаштовують нині у світі, JarmaRockFEST мав благодійну мету — під час фестивалю зібрали гроші для купівлі медичного обладнання для українських шпиталів – 8 600 злотих, розповіла Світлана Буланова. У перерахунку на гривні – це понад 70 тисяч.

"Поляки цікавляться війною, переживають за нас, — розповідає Світлана Буланова. – Вони підтримують Україну, українців і нас, які представляють українську культуру, бо це теж зараз потрібна справа. Кожен хто підходив, висловлював слова підтримки та дякували за те, що ми приїхали".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб