Археологи управління старожитностей Ізраїлю (IAA) знайшли в Єрусалимі кам'яну печатку, періоду Першого Храму. На ній зображено крилатого джина і палеоєврейське письмо.
Про це повідомляє Jerusalem Post.
Археологи знайшли кам'яну печатку, якій 2700 років, біля південної стіни Храмової гори в Єрусалимі.
"Надзвичайно рідкісна і незвичайна кам'яна печатка... з назвою, написаною палеоєврейським письмом, і крилатою фігурою", — сказав керівник розкопок, доктор Юваль Барух.
Печатка зроблена з чорного каменю та вважається "однією з найкрасивіших, коли-небудь виявлених під час розкопок у стародавньому Єрусалимі", сказав ізраїльський археолог Навот Ром.
Печатка виконувала релігійну функцію, оскільки була амулетом, також нею підписували документи та свідоцтва. Крилата фігура в центрі печатки зображена в профіль. Вона одягнена в смугасту сорочку та корону чи інший головний убір. Навколо є палеоєврейське письмо LeYehoʼezer ben Hoshʼayahu, що перекладається як "Для Єхо'езера, сина Хош'аягу".
"Це надзвичайно рідкісне і незвичайне відкриття. Це перший випадок, коли крилатий «джин» — захисна магічна фігура — був знайдений в ізраїльській та регіональній археології. Фігури крилатих демонів відомі в неоассирійському мистецтві IX−VII століть до нашої ери, і вони вважалися свого роду демонами-захисниками", — сказав ізраїльський археолог і ассиріолог IAA доктор Філіп Вукосавович.
Дослідники вважають, що печатку, яка використовувалася як амулет, носили люди, які "займали високу посаду в адміністрації Юдейського королівства". Амулет, який уособлює символ влади, був виготовлений юдаїтом "на дуже високому художньому рівні", пояснив доктор Вукосавович.
Ім’я "Єхо’езер" згадується в Біблії у скороченій формі як "Йо’езер", який був одним із воїнів царя Давида. Крім того, подібне ім’я, "Азарія бен Хошая", згадується в книзі Єремії та описує події епохи Першого Храму, приблизно 2700 років тому.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media