У музеї Хехта в Хайфі (Ізраїль) 4-річний хлопчик розбив глиняний глек, який датують між 2200 і 1500 роком до н. е. У музеї заявили, що відреставрують глек, а сім'ю і хлопця запросили на екскурсію.
Про це повідомляє BBC.
Глек був встановлений без огороджень, в інституції такий спосіб експозиції називають "особливим шармом", коли археологічні знахідки демонструють відвідувачам "без перешкод".
Батько хлопчика, Алекс, сказав, що син "злегка смикнув вазу", тому що йому було "цікаво, що всередині", через це вона впала та розбилась. Алекс зізнався, що був "шокований", побачивши свого сина поруч із розбитою вазою, і спочатку подумав, що "це зробила не моя дитина". Батько заспокоїв хлопця, опісля поговорив з охоронцем.
У музеї Хехта повідомили, що хлопчика разом з його сім'єю запросили на екскурсію через декілька днів після інциденту. "Існують випадки, коли експонати навмисно пошкоджують, і до таких випадків ставляться дуже суворо, включно із залученням поліції, — сказала для BBC Ліхі Ласло, представниця музею Хехта, та додала: — Але в цьому випадку було не так. Вазу випадково пошкодила маленька дитина, яка відвідала музей, і реакція буде відповідною". Музей планує "найближчим часом" відреставрувати розбиту вазу, для цього уже призначили відповідного фахівця з консервації, та повернути її на експозицію. Батько хлопчика сказав, що вони відчують "полегшення", коли побачать відновлену вазу, але додав, що їм "шкода", тому що "це вже не буде той самий предмет".
Музей вважає, що експонати повинні демонструвати без бар'єрів, зокрема скляних. Попри цей інцидент музей Хехта планує продовжити такий спосіб експозиції.
Ізраїльські дослідники припускають, що глек використовували для зберігання вина чи оливкової олії. Посудину знайшли на східному узбережжі Середземного моря. Глек, який датують 2200−1500 роками до н. е. був цілим, коли його знайшли, а це є рідкістю для таких археологічних знахідок, розповіли в музеї Хехта.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media