Після 10 років досліджень: вчені встановили, що бронзовий бюст зображає Калігулу та має вік 2000 років

Бюст Калігули. The Schroder Collection

Науковці встановили, що бронзовий бюст, який належав британському письменнику Горасу Волполу, зображає римського імператора Калігулу.

Про це повідомляє The Guardian.

Після смерті письменника Гораса Волпола в 1797 році бюст мав кількох власників. Дехто вважав, що бюст зображає Олександра Македонського. Докторка Сільвія Даволі, кураторка маєтку Строберрі-гіллStrawberry Hill House — маєток у неоготичному стилі, який почали зводити в 1749 році у Твікенемі, що тоді був селом поблизу Лондона, але нині є його частиною. Маєток належав Горасу Волполу — англійському письменнику, історику мистецтва та політику. , 10 років досліджувала скульпутуру і виявила, що це насправді є бюстом Калігули.

Прорив стався, коли Даволі зіставила малюнок бюста, який Волпол замовив у 1780 роках, із бронзою, що зберігається в приватній колекції мистецтва та антикваріату інвестиційної компанії Schroders.

"Вони й гадки не мали, що це Калігула, — каже Даволі. —Я була така щаслива, коли нарешті побачила бронзу та зіставила їх".

Волпол отримав бюст від Горація Манна, британського посла в Італії. Манн стверджував, що скульптуру врятували з руїн Геркуланума після виверження Везувію.

"Я знайшла кілька листів про подарунок у нашому архіві Строберрі-гіллу між Волполом, Манном і герцогом Ельбефом, який проводив розкопки Геркуланума в середині XVIII століття", — каже Даволі та продовжує: — Це була моя відправна точка".

Наприкінці 2023 року Даволі переглядала інвентар колекції Шредера для виставки у Строберрі-гіллі про пошуки скарбів. "Випадково я побачила цю сторінку з тим, що було схоже на бронзу Волпола", — говорить вона.

Бюст доставили Руперту Гаррісу — лондонському фахівцю з консервації металу, який сказав, що бронзова композиція належить до предметів віком 2000 років.

Цього місяця експерт з римської іконографії доктор Дітріх Бошунг побачив фото бюста та був переконаний, що це — Калігула.

Бюст Калігули займе центральне місце на виставці "Мистецтво пошуку скарбів", яка відкриється в Strawberry Hill House 28 червня.

Хто такий Калігула

"Калігула" означає з латинської "маленький черевик" — таке прізвисько імператору дали в дитинстві, коли він з батьком-полководцем ріс у таборі римських легіонерів.

Він став третім римським імператором у 37 році нашої ери, коли йому було 24 років.

Калігула так любив свого коня Інцитата, що тримав його в мармуровій стайні й думав зробити його консулом. Зрештою правителя убила його власна преторіанська гвардія. Він був на посаді імператора 4 роки.

Під час правління Калігули було зроблено кілька крихітних бронзових бюстів, які можна було носити з собою та використовувати для поклоніння. Вважають, що лише кілька з них все ще існують, включно з двома в нью-йоркському Метрополітен-музеї та ще кількома в приватних колекціях.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media