Коли вручатимуть BAFTA? Британська кіноакадемія визначила дату проведення церемонії 2025 року

Премія Bafta TV Awards 2024. Bafta TV Awards

Британська кіноакадемія визначила дату церемонії нагородження BAFTA — статуетки роздаватимуть 16 лютого 2025 року.

Про це 19 квітня повідомляє Variety.

Згідно з останніми домовленостями, церемонія відбудеться за два тижні до церемонії вручення "Оскара" 2 березня 2025 року.

Видання також зазначає, що городження BAFTA знову відбудеться під час Берлінського кінофестивалю, який триватиме з 13 по 23 лютого.

Повний графік та умови участі у кінопремії оголосять пізніше. Голосування відбуватиметься у три етапи: лонгліст, номінації та визначення переможців, у якому візьмуть участь члени кіноакадемії — а це понад 7800 творчих працівників індустрії.

Що відомо про BAFTA

Кінопремія BAFTA — щорічна нагорода, яку присуджує Британська академія телебачення та кіномистецтва. Це британський аналог "Оскара". Вперше її провели у 1948 році.

Як нагороду лауреатам премії вручають золоту театральну маску, дизайн якої розробив американський скульптор Міці Канліф.

Крім кінематографічних нагород, академія також вручає відповідні нагороди в галузі телебачення, відеоігор і мистецтва для дітей.

У 2024 році найбільше перемог здобули фільми "Оппенгеймер" — 7 (з 13 номінацій) та "Бідолашні створіння" — 5 (з 11 номінацій).

Україна також здобула статуетку BAFTA у 2024 році: документальний фільм "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова переміг у номінації "Найкращий документальний фільм"

Повний список лауреатів премії 2024 року читайте тут.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media