"Це провал індустрії": 2023 рік став "історичним мінімумом" для жінок на головних ролях у кіно — дослідження

. Фото: margotrobbieofficial/Instagram

Останній звіт Ініціативи з інклюзії Анненберзького університету (Annenberg Inclusion Initiative) показує, що в найкасовіших фільмах 2023 року було стільки ж дівчат чи жінок у головних ролях, як і у 2010 році. Це "історичний мінімум" для жінок у кіно.

Про це 21 лютого розповідає Variety.

Дослідження охоплює 1700 найкасовіших фільмів, випущених із 2007 по 2023 рік, і вивчає стать, расу, етнічну належність і вік виконавців головних та другорядних ролей у кожному з них.

Попри успіх "Барбі", яка зібрала 1,4 мільярда доларів, виявилося, що зі 100 найкращих фільмів 2023 року лише 30 показали жінок і дівчат у головних і другорядних ролях, порівняно із 44 у 2022 році.

"Це катастрофічний крок назад для дівчат і жінок у кіно, — йдеться у дослідженні. — За останні 14 років ми спостерігали прогрес в індустрії, тож бачити такий розворот вражає і прямо контрастує з усіма розмовами про 2023 рік як «рік жінки»".

Ці цифри — показник не тільки того, як часто жінки грають головні ролі, а й загалом — які кар'єрні можливості пропонує жінкам кіноіндустрія.

Дослідники зауважують, що цьогоріч цих можливостей стало в рази менше: "Ми не можемо пояснити падіння кількості жінок на головних / другорядних ролях у 2023 році, окрім як сказати, що це провал індустрії".

Автори наголошують, що успіх "Барбі" не є достатньою підставою для оптимізму: "Один фільм не є показником прогресу. Цьогорічні результати вказують на те, що індустрія стала апатичною щодо зусиль, спрямованих на забезпечення різноманітності та інклюзивності".

Якщо розбити результати за дистриб'юторами, то найбільше фільмів, у яких була принаймні одна жінка, випустила студія Disney — 46,1 % від загальної кількості стрічок за рік. За нею йдуть:

  • Paramount (44,4 %);
  • Warner Bros. (38,5 %);
  • Sony (30,8 %);
  • Universal Pictures (21,1 %);
  • Lionsgate (20 %).

У звіті зазначається, що старі студії відстали від таких стримінгових сервісів, як Netflix, де понад половина повнометражних фільмів, починаючи з 2019 року, знята за участю жінок у головній або другорядній ролях.

Дослідження з'явилося лише через кілька тижнів після іншого звіту, який показав, що кількість режисерок також зменшується: 16 % зі 100 найкращих фільмів знято жінками, порівняно з 18 % роком раніше.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media