Лише трохи більше ніж чверть повнометражних європейських фільмів створили жінки: дослідження

Ілюстративне фото

Згідно з дослідженням Європейської аудіовізуальної обсерваторії за 2023 рік, трохи більше ніж чверть художніх повнометражних фільмів у Європі знято жінками.

Про це 5 листопада повідомило видання Le Figaro.

ЄАО також повідомляє, що за період 2018–2022 років лише 26 % європейських художніх фільмів зняли режисерки. Водночас там зазначили, що у період 2017–2021 років цей показник становив 21 %.

Дослідники додали, що в інших сферах кіноіндустрії жінок дещо більше. Наприклад, 35 % усіх продюсерів — жінки, а серед сценаристів їх 29 %. Водночас серед кінооператорів, професії, якій історично віддавали перевагу чоловіки, жінки становлять 11 %.

ЄАО зазначає, що жінки залишаються "недостатньо представленими на ключових посадах".

Хоча серед акторів гендерне співвідношення — більш збалансоване. Жінки становлять 41 % усіх виконавців, які грають принаймні одну головну роль у художньому фільмі.

Ця статистика взята з бази даних LUMIERE Європейської аудіовізуальної обсерваторії, яка агрегує щорічні збори фільмів, випущених у кінотеатрах, з різних джерел, включно з національними кіноагентствами.

Жінки в музиці

Раніше видання Billboard повідомляло, що у 2022 році лише 3,4 % продюсерів були жінками у всіх піснях, що увійшли до чарту Hot 100 за підсумками року.

А на останній церемонії "Ґреммі" у 2023 році жінки становили лише 15,2 % серед номінантів у шести основних категоріях, у 2022 році цей показник нараховував 14,1 %. У 2023 році жінки найчастіше були номіновані на звання найкращого нового виконавця (50 %) та пісню року (33,3 %), але становили лише невелику частину номінантів на запис року (15,1 %) та альбом року (12,2 %).

За 11 років дослідження тільки 13,9 % номінантів в основних категоріях становили жінки, тоді як 86 % — чоловіки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media