Венеційська бієнале знову відбудеться без Росії

Російський павільйон у Венеції. Facebook/Аліна Михайлова

Венеційське бієнале 2024 відбудеться без участі Росії через повномасштабне вторгнення до України два роки тому. Загалом на 60-й виставці буде дев'яносто національних павільйонів, серед них і український.

Про це повідомляє Artnews.

Росія була постійним учасником Венеційської бієнале, заснувавши свій павільйон у 1914 році. Однак її виставку на 59-й бієнале у 2022 році було скасовано 27 лютого — через кілька днів після вторгнення.

Прессекретар бієнале підтвердив виданню інформацію про відсутність Росії на виставці 2024 року.

Український проєкт на бієнале

Цьогорічна 60-та Венеційська бієнале матиме 90 національних павільйонів. Україна представить свій унікальний проєкт "Плетіння сіток". Це груповий проєкт, що презентує роботи Каті Бучацької, Лії Достлєвої та Андрія Достлєва, Андрія Ревковського та Даніїла Рачинського в архітектурному просторі, розробленому Олександром Бурлакою.

Як зазначають, проєкт звертається до метафори плетіння маскувальної сітки як спільної дії, що допомагає емансипації кожного її учасника та учасниці. У проєкті залучено три мистецькі роботи, які покажуть глядачам різні спільні досвіди, шляхи переживання цих досвідів та можливості їхньої комунікації.

Кураторами проєкту будуть Вікторія Бавикіна та Маким Горбацький.

Крім того, Польща представить роботу української "Відкритої Групи" (учасники: Антон Варга, Юрій Білей та Павло Ковач мол.). Проєкт "Повторюйте за мною" стане продовженням відеоінсталяції, яку митці створили у 2022 році.

Що відомо про Венеційську бієнале

Венеційська бієнале (La Biennale di Venezia) — одна з провідних виставок сучасного мистецтва, яка відбувається раз на два роки. У межах бієнале проводять також Венеційський кінофестиваль та Венеційський фестиваль архітектури. Україна бере участь у бієнале з 2001 року.

У лютому 2022 року організатори виставки офіційно скасували російську інсталяцію, а 2 березня бієнале пообіцяла підтримати національний павільйон України, який був змушений тимчасово припинити підготовку після вторгнення Росії. У межах події показали оновлену версію скульптури художника Павла Макова "Фонтан виснаження".

У 2023 році російський павільйон також залишився закритим на 18-й Бієнале архітектури, тоді як Україна брала участь у ній вперше з 2014 року.

У 2024 році у бієнале також братиме участь Ізраїль. Країну представлятиме художниця Рут Патір.

Водночас музей Палестини у США, який мав подію на Венеційській бієнале 2022 року, подав заявку на участь у цьогорічній виставці, але її не прийняли. Запропонована інсталяція "Іноземці на своїй батьківщині", що представляє сучасне палестинське мистецтво, тепер відбудеться як неофіційний супутній захід у венеційському Палаццо Мора, який відкриється 20 квітня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media