Український художник Павло Ковач поповнить лави ЗСУ

. Max Robotov / Facebook

Українського художника, співзасновника "Відкритої групи" Павла Ковача мобілізували до лав Збройних сил України.

Зараз Ковач проходить потрібну підготовку й незабаром вирушить на фронт. У зборі на амуніцію йому допомагає дружина Мирослава Козар — дизайнерка, засновниця бренду Kozar.

Павло Ковач і Мирослава Козар. Oksana Kozar / Facebook

Павло Ковач-молодший родом з Ужгорода, живе у Львові, є одним із кураторів Львівського муніципального мистецького центру. Разом із Євгеном Самборським, Антоном Варгою, Юрієм Білеєм, Станіславом Туріною та Олегом Перковським він став співзасновником мистецького колективу "Відкрита група" (Львів, 2012 рік).

Зараз до складу колективу належать Білей, Ковач і Варга.

У 2015 році група отримала головну премію PinchukArtPrize, а у 2020-му здобули спеціальну відзнаку Allegro Prize у Варшаві. Митці є учасниками чисельних українських та міжнародних фестивалів і резиденцій. Наприклад, зараз одну з робіт колективу можна побачити на виставці "Говорю про себе? Говорю про тебе" у Voloshyn Gallery в Києві. Наступна — Residency Kulturdrogerie association, запланована на цей рік у Відні. Цьогоріч група вперше виставлятиметься в Китаї, в Гуанчжоу. Експозиція матиме назву "Ми були десь між вами" (відсилає до одного з проєктів групи).

"Відкрита група" була кураторами національного художнього павільйону від України на Венеційській бієнале 2019 року. Їхній проєкт мав назву "Падаюча тінь «Мрії» над садами Джардіні". Під час відкриття павільйону найбільший літак у світі Ан-225 "Мрія" мав пролетіти над Венецією та на 2 хвилини кинути тінь на місто. Але "Мрія" так і не пролетіла. Митці до останнього намагалися організувати політ й отримати дозвіл від "Авіаліній Антонова", але ті відмовили: сказали, що літак перебуває на техперевірці.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media