Санта Клаус летить роздавати подарунки: стежте за польотом на Flightradar та NORAD

. Скриншот із сайту NORAD

Санта Клаус почав свій політ світом. За ним у режимі реального часу спостерігають Flightradar і різдвяна програма повітряно-космічної оборони США — NORAD Tracks Santa.

Згідно з даними Flightradar санки Санти з номером R3DN053 (Merry Christmas) уже приземлилися, а от на спеціальному сайті NORAD можна спостерігати, як Санта летить до Порт-Стенлі, столиці Фолклендських островів.

Санта подорожує світом. Скриншот із сайту NORAD

Санта летить. Скриншот із сайту NORAD

Санта летить. Скриншот із сайту NORAD

Раніше Суспільне Культура розповідало, що ірландський уряд офіційно дозволив Санті пролетіти над країною в різдвяну ніч. У повітряний простір Ірландії Санта увійшов вранці 25 грудня.

За офіційною версією, програма NORAD Tracks Santa зародилася 23 грудня 1955 року, коли одна дитина, яка хотіла дізнатися про Санта Клауса, переплутала дві цифри в номері телефону і подзвонила до Центру континентального командування повітряно-космічної оборони. Далі 23 грудня у ЗМІ з'явилося повідомлення, що центр відстежує політ Санта Клауса і всіляко його оберігає. До повідомлення був доданий номер, за яким діти могли дізнатися місцеперебування Санти.

Flightradar почав показувати маршрут Санти у 2017 році.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media