Санта Клаус отримав дозвіл на вхід у повітряний простір Ірландії в різдвяну ніч

. VisitRovaniemi.fi

Санта Клаус має офіційний дозвіл ірландського парламенту пролетіти над країною в різдвяну ніч. У повітряний простір Ірландії Санта увійде ввечері 24 грудня або рано вранці 25 грудня.

Про це повідомляє The Independent.

Прем'єр-міністр Лео Варадкар заявив, що надав Санті виняток щодо імміграційних, митних і ветеринарних приписів, щоб той зміг доставити подарунки до країни.

"Я хотів би подякувати IAA [Ірландському авіаційному управлінню], INIS [Ірландській службі натуралізації та імміграції], Міністерству сільського господарства та Комісару з податків і зборів за те, що вони надали необхідні винятки", — додав він.

IAA координуватиме інший повітряний рух, щоб полегшити подорож саней через повітряний простір Ірландії вночі, тоді як Комісари з доходів скасували деякі обмеження на товари, що ввозяться на територію, щоб забезпечити доставку іграшок.

А Департамент сільського господарства надав спеціальний дозвіл щодо оленів Санти, яким не потрібно буде проходити карантин перед в'їздом до країни.

Аеропорт Дубліна також повідомив, що готовий до приїзду Санти: "Ми теж готові до Санти! Польоти в аеропорту Дубліна припиняться напередодні Різдва після прибуття останнього рейсу близько 23:00, щоб забезпечити повну свободу повітряного простору для прибуття саней Санти після півночі".

Заява аеропорту Дубліна. Скриншот зі сторінки в X (Twitter)

Також маршрут Санти відстежуватиме різдвяна програма, створена командуванням повітряно-космічної оборони США — NORAD Tracks Santa. Щорічно напередодні Різдва вона повідомляє "шлях" казкового Санта-Клауса, який покинув Північний полюс і відправився дарувати подарунки дітям по всьому світу.

За офіційною версією, програма NORAD Tracks Santa зародилася 23 грудня 1955 року, коли одна дитина, яка хотіла дізнатися про Санта Клауса, переплутала дві цифри в номері телефону і подзвонила до Центру континентального командування повітряно-космічної оборони. Далі 23 грудня у ЗМІ з'явилося повідомлення, що центр відстежує політ Санта Клауса і всіляко його оберігає. До повідомлення був доданий номер, за яким діти могли дізнатися місцеперебування Санти.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media