Віктора Ющенка відзначили медаллю Ґарета Джонса за поширення правди про Голодомор

. Вікторія Зацаринна

В Інституті журналісти КНУ імені Тараса Шевченка зустріли цьогорічного лауреата "Медалі Ґарета Джонса. Правда і Честь" експрезидента Віктора Ющенка.

Про це розповів 21 грудня викладач вишу Юрій Бондар.

"Коли ми говоримо про одну із найбільших наших трагедій — голод 20-х, 30-х, 40-х років, треба пам'ятати, що ця тема до 1991 року була повністю закритою. У нас не було навіть студентів, які б захищали реферати про це. Проте через цілу низку національних конференцій крок за кроком ми відкрили цю тему, поставили у статус закону, дали собі завдання зрозуміти масштаб. Якщо правильно науково оцінити масштаб, можна наблизитися до відповіді, чому це сталося", — зазначив Ющенко у своїй промові.

Віктор Ющенко. Фото: Юрій Бондар/Facebook

Віктор Ющенко. Фото: Юрій Бондар/Facebook

Віктор Ющенко. Фото: Юрій Бондар/Facebook

У 2023 році лауреатами стали:

  • Віктор Ющенко — третій президент України, ініціатор вшанування пам'яті жертв Голодоморів в Україні на державному рівні, автор книги "Недержавні таємниці" та інших публікацій, де висвітлено тему Голодомору.
  • Левко Лук'яненко — правозахисник, публіцист, почесний голова Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду в Україні (1994–2000), автор публікацій про Голодомори в Україні, Герой України (посмертно).
  • Олександр Панченко — журналіст, дослідник, автор сотень журналістських публікацій про Голодомор і політичні репресії проти українців, десятків книг політичної публіцистики та україністики.
  • Михайло Сидоржевський — журналіст і літератор, головний редактор "Української літературної газети", автор публікацій про трагедію Голодоморів на Житомирщині, голова Національної спілки письменників України.

Недержавну нагороду "Медаль Ґарета Джонса" можуть отримати журналісти, видавці, науковці та доброчинці "за вагомий внесок у дослідження Голодоморів в Україні, високу професійну майстерність, сприяння відновленню історичної правди про трагічні сторінки минулого України".

Відзнаку заснували у 2019 році, її присуджує вчена рада Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

У попередні роки відзначали Ларису Івшину, Володимира Сергійчука, Василя Марочка, Джеймса Мейса, Андреа Халупу, Леоніда Мужука, Мирославу Приходу, а також ексдиректорку музею Голодомору-геноциду Олесю Стасюк.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media