Нащадки жертв Голодомору увійдуть до наглядової та експертної рад музею Голодомору-геноциду

. Фото: Музей Голодомору I Holodomor Museum/Facebook

До закону "Про музеї та музейну справу" внесли зміни — вони стосуються впровадження сучасних форм організації діяльності в роботі Національного музею Голодомору-геноциду.

Про це 19 грудня повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Відтепер у музеї з'являться наглядова та експертна ради. До них увійдуть:

  • представники фахових та наукових груп;
  • представники міжнародних організацій українців з-за кордону;
  • нащадки жертв Голодомору.

Законопроєкт розробили з урахуванням міжнародного досвіду роботи музеїв, зокрема канадські партнери надали свої рекомендації щодо посилення інституційної спроможності музею та модернізації процесів.

У міністерстві додали, що саме уряд Канади допомагатиме фінансово в реалізації проєкту будівництва другої черги музею.

Що відомо про будівництво Музею Голодомору-геноциду

У липні 2023 року у Верховній Раді погодили виділення 573 млн грн на добудову Національного музею Голодомору-геноциду. А це будівля з основною експозицією, виставковою залою, спеціалізованим фондосховищем, кінозалом і конференц-залом.

У соцмережах викликало обурення виділення коштів на музей під час війни. Ексміністр культури Олександр Ткаченко заявив, що вважає фінансування будівництва доречним: "Якщо хтось говорить про те, що музей не потрібно будувати під час війни, хай наведуть аргументи, крім того, що потрібно витрачати кошти на відновлення. Вони є. Відновлення триває. Так само потрібно витрачати кошти".

28 липня Президент Володимир Зеленський ветував законопроєкт № 9437 про виділення 573 млн гривень на завершення будівництва музею.

У вересні пресслужба музею повідомила, що кошти на добудову виділить уряд Канади.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media